HKP Olarak Muğla Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu Direnişi İçin Düzenlenen Dayanışma Kahvaltısına Katıldık

259 gündür işi, ekmeği ve onuru için direnen Nakliyat-İş sendikasına bağlı Muğla Tüvtürk araç muayene istasyonu işçileri için, aralarında sendikaların ve çeşitli demokratik kitle örgütlerinin bulunduğu Tüvtürk Araç muayene İstasyonu Dayanışma Platformu tarafından kahvaltı etkinliği düzenlendi.

Muğla milletvekilleri, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve çeşitli sendika ve kurum temsilcilerinin katıldığı etkinliğe Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Ege Bölge Temsilcisi Zeki Olkun’un yanı sıra direnişin başından beri her türlü desteği sunan işçilerle içten ve samimi ilişkiler geliştiren biz HKP’liler  de katıldık. 

Direnişçi işçilerin aileleri ile birlikte katıldığı etkinliğe ilgi oldukça güzeldi. 

Direnişin başından beri her türlü dayanışma örneği sergileyen Menteşe Belediye Başkanı bundan sonra da destek ve dayanışmalarının devam edeceğini söyledi. Muğla Milletvekilleri de yaptıkları konuşmada bu direnişin başarısı için her türlü katkıyı sunacaklarını söylediler.

Direnişin yürütücüsü Nakliyat-İş sendikasının Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu yaptığı konuşmada, bu direnişin kazanımının tüm işçi mücadelesini etkilediğini söyledi. Aynı zamanda bu direnişin Muğla’da toplumsal muhalefeti de örgütlediğini bunu önceden gördüklerini söyledi. Bu mücadelenin başarısı için destek veren Dayanışma Platformu üyelerine teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

Bu direnişi başından beri kendi direnişimiz olarak gören biz HKP’liler, sık sık görüştüğümüz ve maddi-manevi her türlü dayanışma içinde olduğumuz işçilerle kardeşleşmenin verdiği haz ve rahatlıkla sohbetler ettik. Kahvaltı etkinliğinden sonra da biraraya gelip sohbetler ettik. İşe iade davalarının da kazanılmasıyla işçiler biraz daha moralli ve inançlı mücadeleye devam edeceklerini söylediler.

Nakliyat-İş Sendikasının devrimci sendikal mücadelesinin Muğla’da ayrı bir hava yarattığı kesin. Bu da doğru devrimci önderlikle buluşunca işçi sınıfının neleri başaracağının bir göstergesi oldu.

Nakliyat-İş sendikası önderliğinde Muğla TÜVTÜRK araç muayene istasyonu işçileri kazanacak!

28.04.2019
HKP İzmir İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email