HKP Olarak Milas’taki “Özelleştirmeye Hayır Emek ve Bağımsızlık Yürüyüşü ve Mitingi”ndeydik

 

HKP Olarak Milas’taki “Özelleştirmeye Hayır Emek ve Bağımsızlık Yürüyüşü ve Mitingi”ndeydik

Muğla’daki Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santralleriyle kömür ocaklarının özelleştirilmek istenmesine tepki olarak Tes-İş ve Maden-İş Sendikalarının Milas’ta düzenlediği “Özelleştirmeye Hayır Emek ve Bağımsızlık Yürüyüşü ve Mitingi” 29 Aralık Pazar günü Milas’ta yapıldı. Saat 12.00’da Milas Stadı’ndan başlayıp Ata Park’a kadar devam eden yürüyüş ve burada gerçekleştirilen miting coşkulu ve kalabalıktı.

Bizler de HKP olarak kortejde yerimizi aldık. Yatağan İşçilerinin bu onurlu direnişini destekleyen dövizlerimiz, parti pankartı ve flamalarımız, “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” yazılı Mustafa Kemal bayrakları kortejimizi süslüyordu. Hem attığımız sloganlar hem de taşıdığımız dövizler mitinge katılanların ve Milas Halkının ilgisini çekti.

“Evlek Evlek Sattık Böyle Böyle Baktık”, “Yetti Artık Sattırmeyecez”, “Dik Dur Erim Seninle Beraberim”, “Temizlik Şart”, “Sonunuz Mübarek Olsun”, “Santraller Madenler Bizimdir”, “Ak Parti’nin Kutusu Patladı” pankartları taşıyan yürüyüşçüler, “Şalter İnecek, Hükümet Gidecek”, “Dişe Diş Kana Kan Sattırmayacağız Erdoğan”, “KİT’ler Vatandır Vatan Satılamaz”, “Ankara Yolumuz Olursa Olsun Sonumuz” sloganlarını da haykırdı.

Yürüyüşe ateşi tüten tenekeden yapılmış bacaları baretlerine takarak katılan Somalı işçiler dikkat çekti. Davullu zurnalı yürüyüş sırasında tabut, ayakkabı kutuları taşıyanlar da vardı. 

Yatağan işçileri daha önceki ziyaretimizden Partimizi biliyorlardı. Alana girişte Partimiz anons edildiğinde coşkuyla alkışlandık.

Yürüyüş sırasında sık sık “Hırsız Var”, “Her Yer Yatağan Her Yer Direniş”, “Yatağan İşçisi Yalnız Değildir”,”İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek”, “Babalar Oğullar Memleketi Soydular”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Hırsızlar Halka Hesap Verecek”,” “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” sloganları da atıldı.

Mitingde Yatağan İşçilerinin kararlılığı göze çarpıyordu. Verilen mücadele sözleri ardından 24 Ocak’ta Ankara’da buluşmak üzere miting sona erdirildi.

Mitingin ardından “Pusula” isimli müzik grubu konser verdi.

 

Ege’den Kurtuluş Partililer

            

Print Friendly, PDF & Email