HKP İzmir Milletvekili Adayları olarak Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği SEHAYDER’i ziyaret ettik

Bugün seçim çalışmalarımız çerçevesinde, ülkemizin en insansever, en doğasever, en hayvansever partisi, Halkın Kurtuluş Partisi İzmir Milletvekili Adayları olarak Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği SEHAYDER’i Prof. Dr. İsmet Sungurbey Seferihisar Sokak Hayvanları Yuvası’nda yer alan dernek binalarında ziyaret ettik. Dernek Başkanı Sayın Fevziye Özkan ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sıcak bir sohbet yaptık. Onlar bizlere sorunlarını ve mücadelelerini anlattılar, biz de onlarla Partimizin programından hareketle, bu konudaki görüşlerimizi ve mücadelemizi paylaştık.

Ülkemizin ilk hayvan hakları savunucusu olan ve Seferihisar Sokak Hayvanları Yuvası’na adı verilen Prof. Dr. İsmet Sungurbey’in, Partimizin ilk Genel Başkanı Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın 1968 yılında kurduğu İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği İPSD’nin kurucuları arasında yer aldığını ve daha sonrasında İPSD’nin İkinci Genel Başkanı olduğunu anlattık.  Kendilerine militan bir hayvansever olan Genel Başkanımız Nurullah Ankut Efe’nin “İnsan Kalmak Kolay Değil (Kedi Davaları Savunmaları)” kitabını armağan ettik. Sayın Fevziye Özkan, Partimizin verdiği hukuk mücadelesini yakından izlediğini ve takdir ettiğini belirtti.

Bizler de Partimizin, insan hayatının sürmesinin, bitkiler ve hayvanlarla birlikte, doğal dengeyi hiç bozmadan mümkün olabileceğini çok iyi bildiğini ve bu doğrultuda kararlılıkla mücadele ettiğini, SEHAYDER’in de böyle bir dünya özlemi ile çalışmalar yaptığı inancımızdan hareketle kendilerine başarılar dileyip, konukseverliklerine teşekkür ederek ayrıldık. Bu arada, dernek yönetiminden bugüne kadar dernek binasına hiçbir biçimde girmediğini öğrendiğimiz üç bacaklı Gonca kızımızın da bizi tanımak isteği ile derneğin içine girip, biz gidinceye kadar da yanımızda kalmasına çok sevindik.

Print Friendly, PDF & Email