HKP İzmir İl Örgütünden G20 protestosu

G20_İzmir_HKPG20 Zirvesinin ilk protestosunu yapan HKP’liler eylemlerine devam ediyor.

Ülkemiz topraklarının en tutarlı ve tek gerçek Antiemperyalistleri olan HKP’liler, bu katliamcıların ülkemiz topraklarını kirletmesine sessiz kalmayarak İzmir’de de bir eylem gerçekleştirdi.

Karşıyaka İzban önünde toplanan HKP’ liler, Karşıyaka Emniyetinden Polis şefleri ile kısa bir tartışmadan sonra çarşıdan, çarşı iskele girişine bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüş sırasında “Yankee go home”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler” Katil G20”  sloganları atan HKP’lilere Karşıyaka halkı yoğun ilgi gösterdi.

Yürüyüşün ardından Çarşı İskele girişinde bir açıklama yapan HKP İzmir İl Sekreteri Levent Çelik bir açıklama yaptı. Çelik açıklamasında; “Başhaydut ABD Emperyalizminin temsilcisi Obama da dahil olmak üzere dünyayı kan, acı ve gözyaşına boğan emperyalistler kanlı ayaklarıyla ülkemiz topraklarını kirletiyorlar. Bu ülke topraklarının en tutarlı ve tek gerçek Antiemperyalistleri olan HKP’liler, bu katliamcıların ülkemiz topraklarını kirletmesine sessiz kalmıyor.” Diyerek, G20 zirvesinde AB-D Emperyalistleri ve yerli uşaklarını geldikleri inlerine yollayacaklarını söyledi. Yine, Paris’teki katliamla ilgili Yusuf Gençer Yoldaşımızda, Paris katliamını gerçekleştirenleri kınayarak başladığı konuşmasına, Ortadoğu’ da bu canileri yaratanların yine kendi Emperyalist güçler olduğunu vurguladı. Sloğanlarla yapılan konuşma olaysız bir şekilde son buldu. 15.11.2015

HKP İzmir İl Örgütü

Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol!
Kahrolsun AB-D Emperyalizmi!
Yaşasın Halkların Kardeşliği!

G20_HKP_İzmir_04 G20_HKP_İzmir_03 G20_HKP_İzmir_02 G20_HKP_İzmir_01 G20_HKP_İzmir

Print Friendly, PDF & Email