HKP İzmir İl Örgütü Siyonist Canavar İsrail’i Protesto Etti

HKP İzmir İl Örgütü Siyonist Canavar İsrail’i Protesto Etti

Geçtiğimiz günlerde, Siyonist İsrail’in Arap Halklarının kanını emmek için kurulan küçük CIA’sı MOSSAD tarafından tertiplenen, İsrailli üç gencin kaçırılması provokasyonunu bahane ederek Gazze üzerine bombalar yağdırması, çoğunluğu çocuk ve kadınlar olan 500’ün üzerinde masum sivili katletmesi üzerine protesto eylemleri sürüyor.

21 Temmuz Pazartesi günü, HKP İzmir İl Örgütü tarafından Konak YKM Önünde bir protesto eylemi gerçekleştirildi. Eylemde “Siyonist İsrail Filistin’den Defol”, “İsrail ABD’dir”, Emperyalistler Yenilecek Direnen Halklar Kazanacak”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganları atıldı.

 Eylemde basın açıklaması yapan HKP İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak açıklamasında ABD ve AB emperyalistlerinin açıktan İsrail’e destek verdiklerine, bunun açıkça AB-D Emperyalistleri tarafından Bekçi Köpeğine verilmiş “saldır” komutu olduğuna değinerek “bu tutum yıllardır bizim alanlarda haykırdığımız“İsrail ABD’dir”sloganının doğrulanmasıdır.” dedi.

Tayyip Erdoğan’ın İsrail’le ilişkilerimiz artık normalleşemez sözünü de değerlendiren Çolak: “Gerçekten ilişkilerimiz normal değil artık İsrail’le. Askeri ve ekonomik alanlarda ilişkilerimiz normalin üç dört katına çıkıyor. Sadece geçen yıl gerçekleşen ticaret 5 milyar dolar düzeyinde. Gazze’yi bombalayan jetlerin yakıtının dolum yeri Türkiye. Gazze’den fırlatılan roketleri haber eden Türkiye’deki üsler. Tayyip doğru söylüyor ilişkilerimiz normal değil, derken. Ve oğul Burak’ın gemiciği mal taşıyor İsrail’e.” diyerek Tayyipgillerin halklarımıza karşı, İsrail’e karşı “One Minute”, el altından “al gülüm ver gülüm” şeklinde davrandığını belirtti.

Venezuela ve Şili’nin İsrail’e karşı aldıkları tavrı onurlu seslerin yükselmesi olarak niteleyen Çolak Küba eski devlet başkanı Fidel Castro’nun yaptığı “Yüzsüz Provokasyon” başlıklı makaleye de dikkat çekerek: “İsrail Ordusu’nu Hitler’in ordularına benzetirken, Filistin’in İsrail’e karşı mücadelesini 2. Dünya Savaşı sırasında Sovyetler Birliği Ordusu’nun, Kızıl Ordu’nun, Almanya Nazi Ordularına karşı yaptığı Stalingrad savunmasına benzetiyor. O savunmanın ardından gelmişti zafer. O savunmayla birlikte tattı yenilgiyi Hitler Faşizmi. O savunma sonun başlangıcıydı Hitler Faşizmi için. O savunmanın ardından tanışmıştı Dünya Halklarının üçte biri Sosyalizmle.” dedi.

Çolak konuşmasını: “Filistin de kazanacak. Bugün olmazsa yarın. Çünkü haklılar, çünkü direniyorlar, çünkü ölümü göze aldılar. Ve şu bir gerçekliktir ki ölümü göze almış insandan daha tehlikeli bir bomba daha icat edilmedi. Bu bomba patlayacak AB-D Emperyalistlerinin ve Bekçi Köpeği İsrail’in başında. Ölümlerin en şerefsizini tattıkları gün halkların bayram günü olacak.” diyerek sonlandırdı. Eylem yine sloganlar eşliğinde coşkulu bir şekilde sona erdi.

Okunan Açıklama:

Siyonist Canavarca Beşyüzü Aşkın Mazlum Filistinli Katledildi

Dünyanın Gözü Önünde Alçakça Katliam Devam Ediyor !

Şerefsiz Ölüm

AB-D Emperyalistleri ve onların Bekçi Köpeklerini bekleyen sonun adıdır “Şerefsiz Ölüm”. Küba Halkının önderi Fidel, Gazze’de katliam yapan İsrailli askerler için kullanıyor bu nitelemeyi. “İsrail’in çalışkan gençlerini şimdi şerefsiz ölümle yüz yüze bırakıyorlar”, diyor Fidel Yoldaş.

Halklara kan kusturan, zulmeden, gözyaşı döktüren ve insan soyuna en büyük düşmanlığı yapan ABD ve AB Emperyalistlerinin ve bütün Bekçi Köpeklerinin tadacakları ölüm olacaktır Şerefsiz Ölüm.

“Bir yerde hazine gördü mü, onu aşırıp metropolüne taşıyamazsa, ‘Böl ve Güt’ prensibi ile hazinenin yerini yangın yerine çevir”en AB-D Emperyalistlerinin sonu olacaktır Şerefsiz Ölüm.

Petrol için Arap Halkının böğrüne soktuğu kama ile Arap Halkını kanatan, ağlatan ve katliama uğratan AB-D Emperyalistlerine ve Bekçi Köpeklerine yakışandır Şerefsiz Ölüm.

Ama ölümün en şereflisidir emperyalist sömürgenlere karşı direnirken toprağa düşmek. Ölümün en şereflisidir insanlığın kurtuluş mücadelesinde şehit düşmek. Ölümün en şereflisidir Halkların Kurtuluşu için kendi canını hiçe saymak. Bu yüzden ölümsüzdürler, ölümün en şereflisiyle sonsuzluğa uğurlananlar. İnsanlık hiç ama hiç unutmayacak insanlığın kurtuluşu için kendi canını feda eden insanları. İnsanlık hiç ama hiç unutmayacak kendi aşağılık çıkarları için insan canına kıyan, halkları kıran, katleden, insan soyunun en büyük düşmanı AB-D Emperyalistlerini ve onların bekçi köpekliğini yapanları.

Bugün Gazze’ye yönelik girişilen hava ve kara harekâtı İsrail’in, sahibi AB-D Emperyalistleri tarafından iyi eğitilmiş bir bekçi köpeği olduğunu ve amaçlarına ulaştığını göstermektedir. Önce İsrailli üç gencin kaçırılma provokasyonu MOSSAD tarafından tertip ediliyor. Dünyanın önüne çekilen bu perdenin arkasında Gazze’ye yönelik operasyon başlıyor. Bu saldırılara karşı koyan Halka terörist muamelesi yapılarak Filistin Halkına karşı katliam meşrulaştırılıyor AB-D Emperyalistleri tarafından. AB-D Emperyalistleri ve bekçi köpeği İsrail, Filistin Halkının boynunu sıktıkça sıkıyor, Halkın can havliyle çıkardığı ses “terörizm” oluyor. Nasıl bir terörizmse son kara harekâtıyla birlikte ölen Filistinlilerin sayısı 500’leri geçmiş durumda. Obama açıklama yapıyor “İsrail’in kendini savunma hakkı vardır”, Merkel açıklama yapıyor “Biz İsrail’in tarafındayız”, diye. Bu açıkça AB-D Emperyalistleri tarafından Bekçi Köpeğine verilmiş “saldır” komutudur. Ve bu tutum yıllardır bizim alanlarda haykırdığımız “İsrail ABD’dir” sloganının doğrulanmasıdır.

AB-D Emperyalistlerinin Suriye’ye yönelik saldırısının nedenlerinden biri daha ortaya çıkıyor Gazze’ye yönelik bu saldırıyla; Ortadoğu’da İsrail’e kafa tutabilen tek güç olan Suriye’yi hareket edemez, sadece kendi topraklarını savunur pozisyonunda tutmak. Yani AB-D Emperyalistleri Bekçi Köpeği İsrail’i salıyor Filistin Halkının üzerine. Bekçi Köpeği İsrail de gereğini yerine getiriyor. İsrailli aşırı sağ kadın milletvekili ve insanlıktan nasipsiz Ayelet Shaked’in, “Hepsi bizim düşmanımız ve onların kanı bizim elimizde olmalı. Bu öldürülen teröristlerin anneleri için de geçerli. Annelerin oğullarının peşinden gitmeleri adil olur. Ölmeliler ve evleri yıkılmalı ki bir daha terörist yetiştiremesinler” söylemine uygun harekâtını sürdürüyor Siyonist İsrail.

Ve Tayyipgilller, ikiyüzlülükte, hırsızlıkta, arsızlıkta, yalanda dolanda, alaverede dalaverede örneğine az rastlanır canlı türü. Sözde kınıyorlar saldırıyı, ama kınamaları sadece nutuk düzeyinde kalıyor. Açıklama yapıyor Tayyip: “Bundan sonra bizim İsrail’le ilişkilerimizin normal olması zor”. Gerçekten ilişkilerimiz normal değil artık İsrail’le. Askeri ve ekonomik alanlarda ilişkilerimiz normalin üç dört katına çıkıyor. Sadece geçen yıl gerçekleşen ticaret 5 milyar dolar düzeyinde. Gazze’yi bombalayan jetlerin yakıtının dolum yeri Türkiye. Gazze’den fırlatılan roketleri haber eden Türkiye’deki üsler. Tayyip doğru söylüyor ilişkilerimiz normal değil, derken. Ve oğul Burak’ın gemiciği mal taşıyor İsrail’e. Halklarımıza karşı, İsrail’e karşı “One Minute”, el altından al gülüm ver gülüm. Çocuklar katlediliyor direnişçi olmasınlar diye, kadınlar öldürülüyor yurtseverler yetiştirmesinler diye, evler yıkılıyor yurtseverlere barınak olmasınlar diye; umurunda mı satılıkların, kemik yalayıcıların. Onlar için önemli olan küp doldurmak, dünya menfaati sağlamak.

Onurlu sesler de yükseliyor dünyadan. İşte Chavez Yoldaş’ın ülkesi Venezuela. İsrail Elçisini postaladı ülkesinden. Şili, İsrail’le tüm ilişkilerini kesti. Dünyanın her yerinde halklar yapılan katliama karşı ayakta.

Fidel Yoldaş, “Yüzsüz Provokasyon” başlıklı makalesinde İsrail Ordusu’nu Hitler’in ordularına benzetirken, Filistin’in İsrail’e karşı mücadelesini 2. Dünya Savaşı sırasında Sovyetler Birliği Ordusu’nun, Kızıl Ordu’nun, Almanya Nazi Ordularına karşı yaptığı Stalingrad savunmasına benzetiyor. O savunmanın ardından gelmişti zafer. O savunmayla birlikte tattı yenilgiyi Hitler Faşizmi. O savunma sonun başlangıcıydı Hitler Faşizmi için. O savunmanın ardından tanışmıştı Dünya Halklarının üçte biri Sosyalizmle.

Filistin de kazanacak. Bugün olmazsa yarın. Çünkü haklılar, çünkü direniyorlar, çünkü ölümü göze aldılar. Ve şu bir gerçekliktir ki ölümü göze almış insandan daha tehlikeli bir bomba daha icat edilmedi. Bu bomba patlayacak AB-D Emperyalistlerinin ve Bekçi Köpeği İsrail’in başında. Ölümlerin en şerefsizini tattıkları gün halkların bayram günü olacak. 21.07.2014

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

İZMİR İL ÖRGÜTÜ

Print Friendly, PDF & Email