HKP İzmir İl Örgütü olarak Milas’ta “Zeytin Hayattır” Mitingine katıldık: Zeytinime Dokunma! Zeytin Vatandır, Vatanına Sahip Çık!

Milas Belediyesi Kent Konseyi’nin çağrısıyla 17 Nisan 2022 günü yapılan “Zeytin Hayattır, Dokunma!” isimli mitinge Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü olarak katıldık. Milas kent merkezinde, Atapark’ta toplanan kurumlar arasında “İnsan Doğadan Uzaklaştıkça Kalbi Katılaşır” pankartımızın arkasında yerimizi aldık. Ardından yürüyüş korteji oluşturularak saat 13.00’te yürüyüşe geçildi.

Şehrin en işlek bölgeleri boyunca ve yağmur altında gerçekleştirilen yürüyüş boyunca ellerimizde “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” ve “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler” flamalarımızı taşıyarak, tüm coşkumuzla “Toprağına, Suyuna, Zeytininine Sahip Çık”, “Zeytin Vatandır Vatanına Sahip Çık”, “Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek”, “Havama, Suyuma, Zeytinime Dokunma” , “Örgütsüz Halk Köle Halktır, Örgütlü Halk Yenilmez” sloganlarını attık.

Yürüyüş boyunca kortejimiz; coşkumuz, dövizlerimiz, taşıdığımız Mustafa Kemal flamalarımızla Milas Halkının yoğun ilgisini çekti, alkışlarla sloganlarımıza destek verildi. Yürüyüş, mitingin yapılacağı Atapark’ta sonlandı. Partimizin adının anonsuyla birlikte miting alanına sloganlarımız eşliğinde girdik. Düzenleyen kurumlar adına yapılan çeşitli konuşmaların ve müzik gruplarının verdikleri konserlerin ardından, Akbelen Ormanı Direniş Alanından gelen, İkizköy Direnişi’nin sembolü Necla Bacımızın yüreğinden akan, umut ve mücadele aşılayan konuşması coşkumuza coşku kattı.

Çevre ve doğa sevgisini Programına alan Halkın Kurtuluş Partisi olarak; Yerli-Yabancı Parababalarının doğamızı tahrip etmesine, AKP’giller’in kamu mallarını, vatan topraklarını yandaşlarına peşkeş çekmesine, vurguna, talana karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu talana karşı direnen köylülerimizle, emekçi halkımızla birlikte olmaya, ses yükseltmeye, geleceğe daha yaşanabilir bir dünya bırakma mücadelemize devam edeceğiz.

17.04.2022
HKP İzmir İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email