HKP İzmir İl Örgütü: “1 Mayıs’ta Taksim’deyiz!”

1 mayıs 2015 fuar2Yıllardır 1 Mayıs kutlamalarının Taksim’de gerçekleştirilmesi için mücadele veren ve her 1 Mayıs günü Taksim ısrarını kararlıca sürdüren Halkın Kurtuluş Partisi bu yıl da 1 Mayıs’ta Taksim’de olacağını açıkladı.

HKP İzmir İl Örgütü de 26 Nisan Pazar günü saat 14:00’da İzmir Tüyap Kitap Fuarı binasının girişinde Taksim’in 1 Mayıs alanı olduğunu ve yasakları tanımadıklarını, 1 Mayıs günü Taksim’de olacaklarını belirten bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

“Taksim 1 Mayıs Alanıdır”, “Taksim’de 1 Mayıs Yasaklanamaz”, “Yaşasın 1 Mayıs Yaşasın Sosyalizm” sloganları eşliğinde fuarın giriş kapısına gelindi ve burada bir basın açıklaması yapıldı. “1 Mayıs, ancak iş cinayetlerine kurban gittiklerinde Parababaları medyasında yer alabilen İşçi Sınıfımızın ve Emekçi Halkımızın bayramıdır” denilerek Ermenek’te, Soma’da, Torunlar İnşaat’ta, Isparta’dakiler gibi Tayyipgiller iktidarında yaşanan iş cinayetlerine vurgu yapılan açıklamada “yerli – yabancı parababalarının ve Tayyipgiller’in yaşattığı vurgun, sömürü, zulüm düzenine karşı Taksim’de olacağız, olmalıyız” vurgusu yapıldı. Açıklama “Halkın İktidarı için seçimlere giren HKP, 1 Mayıs’ta Taksim Vatanı’mızda 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayacaktır. Başta İşçi Sınıfımız gelmek üzere tüm halkımız davetlidir.” denilerek sonlandırıldı.

Ardından “1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’ndayız”, “Yaşasın 1 Mayıs Yaşasın Sosyalizm”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek”, “Halkız Haklıyız Kazanacağız” sloganlarıyla eylem sona erdi.

1 mayıs 2015 fuar

Print Friendly, PDF & Email