HKP İzmir İl Örgütü olarak Tayyip ve oğlunun hırsızlıklarının ortaya çıkmasını protesto ettik.

karsiyaka hkp HKP İzmir İl Örgütü olarak Tayyip ve oğlunun hırsızlıklarının ortaya çıkmasını protesto ettik.

            26 Şubat 2014 Çarşamba günü saat : 19:00  Karşıyaka İzban Metro önünde toplanıp Karşıyaka Çarşı’dan iskeleye kadar yürüdük. Yürüyüşümüz boyunca attığımız; “Hükümet İstifa, Çal Çal Nereye Kadar Biti Buraya Kadar, Tayyibin Tanrısı Para Tanrısı, Babadan Oğula Hırsız AKP, Gerici, Sansürcü, Hırsız AKP” gibi sloganlarımıza  İzmir Halkının destegi ve ilgisi büyüktü. Bizimle birlikte slogan attılar.

            Karşıyaka Çarşı girişinde İl Başkanımız Av. Tacettin ÇOLAK tarafından bir konuşma yapıldı. Konuşmasına Tayyip’in 1994 yılında yaptığı bir konuşmada; “Hırsızlık Babadan Evlada Geçer” sözünü hatırlatarak, “Tayyip bazen doğru da söyler. İşte 20 yıl önce söylediği bu sözle tam da kendilerini ve şürekasını tanımladığını görmüş olduk. Bunların hırsızlıkları bugün ortaya çıkmadı. Bunlar, daha iktidara gelirken de arkalarında 7 ayrı yüz kızartıcı suçtan sabıkalarıyla geldiler.” Dedi.

            Devamla; “Bunlar, ta 7000 yıldan bu yana kamu malı aşırmakla gününü gün eden Ortaçağcı Tefeci-Bezirgan sermayenin günümüzdeki temsilcileridir. Bunların dini de imanı da paradır. Bunlar gerçek anlamda dine de inanmazlar. Eğer inansalardı dinen Allah’ın affetmeyeceği tek suç “kul hakkı” olduğu için bu dünyada utanmadan arlanmadan kul hakkı yemezlerdi. Bu nedenle bunların tanrısı para tanrısıdır. Kendileri bu pisliğin içine boylu boyunca battıkları yetmiyormuş gibi bir de çocuklarını aynı pislikle yetiştirmekteler. Onları da kul hakkı yemeye alıştırmaktalar. Bu nedenle bunların topluma verebilecekleri bir şey kalmamıştır. Çaldıkları çırptıkları tüyü bitmemiş yetim hakkının bunların burunlarında fitil fitil getirmeliyiz. Ancak onca hırsızlığa, rüşvete, vurguna rağmen halkımızın bir akıl tutulması içindedir. Çünkü eğer bir nebze olsun vicdan azabı çeken birinin bu hırsızlara karşı tepkisiz kalamaz, kalmamalıdır. Halkın Kurtuluş Partisi de bu tepkinin örgütlenmesi için gücü oranında üzerine düşen görevi yapıyor, yapmaya da devam edecektir. Halkımızın da bu hırsızları lağımdan aşağıya süpürmek için ayağa kalkmalıdır.” Dedi.

            Bu hırsızların artık başbakan olarak da bakan olarak da milletvekili olarak da hiçbir meşruiyetlerinin kalmadığını vurgulayan Çolak; “Bundan sonra onlarla aynı meclis çatısı altında bulunan muhalefet partilerinin, bunların belirlediği gündemle, meclis genel kurullarında, komisyonlarda tartışma yapması, müzakereleri girişmesi ya da karşı oy dahi verseler oylamalara katılması, bu hırsızları meşrulaştırmak anlamına geleceğini, bu nedenle de eğer meclisteki muhalefet partileri samimi iseler meclisten çekilerek, bu hırsız ve vurguncuları kendi hallerine bırakmaları gerektiğini” belirtti.

            İl Başkanımız Tacettin Çolak’ın konuşmasından sonra, Karşıyaka İzban Metro Durağı’na kadar tekrar sloganlarla yürüyüşe geçildi. İzmir Halkının yoğun desteğinin olduğu eylemimiz burada sonlandırıldı.

İzmir’den Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email