HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut’a Bir Soruşturma da “Kanunsuzlar 3”

HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut’a Bir Soruşturma da “Kanunsuzlar 3” Kitabından Açıldı!

Soruşturmalarınız, Davalarınız “Vız Gelir Bize Vız!”

 

Daha geçen hafta Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut, hakkında “Kanunsuzlar 2” kitabı nedeniyle “cumhurbaşkanına hakaret” iddiası ile açılan soruşturma kapsamında Savcılıkta ifade vermiş; daha doğrusu Kaçak Saraylı Reis’i ve avanesini yargılamıştı. Bugün  de (13.06.2017) “Kanunsuzlar 3” kitabından dolayı açılan soruşturma nedeni ile bu sefer Halkçı Hukukçular tarafından yazılı olarak beyan dilekçesi verildi.

Ülkemizde 15 Temmuz olayından sonra, sol ortam da dahil, birçok kesimde büyük bir kafa karışıklığı yaşanırken, yılmaz devrim savaşçısı Nurullah Ankut, hemen hemen her gün çıkan değerlendirme yazıları ile bu olayın “İki Ortaçağcı Gücün elbirliğiyle yıktıkları Laik Cumhuriyet’in mirasını Paylaşım Kavgası” olduğunu ortaya netçe, belgeleriyle koymuştu. Birçok aydın korkudan ülkeyi hızla terk ederken, insanlar evlerinden çıkmaya korkar hale gelmişken Nurullah Ankut korkusuzca olayları ortaya koymuş ve cepheden, netçe AKP’giller’i işledikleri suçlardan dolayı mahkum etmiştir.

Soruşturmalar “cumhurbaşkanına hakaret” iddiası ile açılıyor ama ortada bir cumhurbaşkanı yok, bir siyasi partinin Cumhurbaşkanlığı koltuğunu gasp etmiş, diploması bile olmayan lideri var. Yani böyle bir soruşturmanın temeli olan Cumhurbaşkanlığı makamındaki kişinin “Cumhurbaşkanlığı” Anayasaya ve yasalara göre yok hükmündedir.

Ancak ne yazık ki son dönem hukuk sistemi terse dönmüş durumda. Ülkeyi soyup soğana çeviren, her türlü yolsuzluğu, vurgunu yapanlar; çocuklara tecavüz eden suçlular değil, suçlular hakkında konuşan, yazan çizen ve bunlarla mücadele eden insanlar AKP’giller’in hukuk bürolarına dönüştürülmüş mahkemeler tarafından yargılanıyor. Bu haksızlıklara karşı ağzını açıp en ufak bir kelam eden, haksız ve hukuksuz muameleler görüyor, sindiriliyor.

Tüm bunlara rağmen bu ülkenin gerçek vatanseverleri, halkseverleri olan HKP’liler ise Genel Başkanları Nurullah Ankut önderliğinde korkusuzca mücadele ediyor! Büyük Halk Ozanı Nazım Hikmet’in 1925’te yazdığı “O Duvar” şiiri duygularımızın tercümanıdır:

O duvar

o duvarınız,

vız gelir bize vız!

Bizim kuvvetimizdeki hız,

ne din adamının dumanlı vaadinden,

ne de bir hülyanın gönlü yakışındandır.

O yalnız

tarihin o durdurulmaz akışındandır.

Bize karşı koyanlar,

Karşı koymuş demektir:

Maddede hareketin,

yürüyen cemiyetin

ezeli kanunlarına.

Sükun yok, hareket var

bugün yarına çıkar

yarın bugünü yıkar

ve durmadan akar

akar

akar.

Biz bugünün kahramanı,

Yarının

Münadisiyiz

Biz durmadan akan,

yıkıp yapan

akışın

çizgilenmiş sesiyiz.

Biz,

adımlarını tarihin akışına uyduran

temelleri çöken emperyalizme vuran,

yarını kuran-

-larız

O duvar,

o duvarınız,

vız gelir bize vız!

13 Haziran 2017

Halkçı Hukukçular

 

Print Friendly, PDF & Email