HKP’den Halkımızın dini duygularıyla alay eden Egemen Bağış ve Metehan Demir hakkında suç duyurusu

HKP’den Halkımızın dini duygularıyla alay eden Egemen Bağış ve Metehan Demir hakkında suç duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi avukatları, halkımızın temiz dini duygularıyla alay eden Egemen Bağış, eşi ve Metehan Demir hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesini aynen yayımlıyoruz:

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

SUÇ DUYURUSUNDA

BULUNAN……………….:Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanlığı

                                              Karanfil Sokak No:24/15 Kızılay/ANKARA

V E K İ L L E R İ……….: Av. Orhan ÖZER, Av. Metin Bayyar, Av. Ayhan ERKAN, Av. Ali Serdar ÇINGI, Av. Tacettin ÇOLAK, Av. Sait KIRAN, Av. Halil AĞIRGÖL, Av. Ayça ALPEL, Av. Pınar AKBİNA, Av. Doğan ERKAN   

                           Ortak adres: Necatibey Cad.Sezenler Sokak. No: 4/15  Sıhhıye/ANKARA

Ş Ü P H E L İ L E R….…..: 1- Egemen BAĞIŞ (Devlet Eski Bakanı)

2- Metehan DEMİR (Hürriyet Gazetesi eski Ankara Temsilcisi)

3- Beyhan BAĞIŞ (Egemen Bağış’ın eşi)

4- Suç karıştıkları tespit edilecek diğer kişiler

                                                                                        

S U Ç………………………: Halkın bir kısmını dini değerleri ile dalga geçerek, ‘Halkı Kin ve

Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” (TCK 216/3 ve 218/1. m)

ŞİKAYETLERİMİZ……..: Bilindiği gibi, AKP Hükümeti’nde uzun yıllar Avrupa Birliği ile ilişkilerden sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yapan Şüpheli Egemen Bağış ile Hürriyet Gazetesi’nin eski Ankara Temsilcisi Şüpheli Metehan Demir arasındaki bir telefon görüşmesi internet ortamına düşmüştür.

Şüpheliler arasında geçen konuşmanın içeriği aşağıdaki gibidir:

Egemen Bağış: Alo…

Metehan Demir: Sabah yemin ediyorum şu tweet’ini gördüm var ya, güne nurla başladım, duayla başladım.

Egemen Bağış: Ne güzel

Metehan Demir: Bakara Suresi 152, Ve le entüm… Valla abicim helal olsun.

Egemen Bağış: “M.D.” (Yanındakine kiminle konuştuğunu söylüyor) Beyhan da (Bağış’ın eşi) diyor ki; “Kim bu sabahın köründe arıyor. İmana mı gelmiş dua ediyor” diyor.

Metehan Demir: Abi böyle bir şey olabilir mi ya?

Egemen Bağış: “Ayran yollayayım” M.D’ye diyor.

Metehan Demir: Vele entim ma ağbüd… ( Dalga geçiyor )

Egemen Bağış: “Vela entim ma ağbüd” deyip kendi kendine şeye yapıyor. Oğlum ben her Cuma bir tane ayet sallıyorum.

Metehan Demir: Ya bilmez olur muyum senin elinde bir kitapçık var oradan çakıyorsun biliyorum ya…

Egemen Bağış: Kitapçık yok lan Google’a gir, Kur’an’da atıyorum kardeşlik, Kur’an’da nankörlük, Kur’an’da bilmem ne diye search yap hepsi çıkıyor. Oradan bir tane salla gitsin.

Metehan Demir: Vel ağl asdfg asdfgh tırahun turuhun… ( Dalga geçiyor )

Egemen Bağış: Oo Almancaya döndü M.D

Metehan Demir: Vay be abicim. Vay be. Yıkıldım sabah sabah. Baktım bir de saatine 08:20’de çakmışsın ya nasıl bir dini birikim ya.

Egemen Bağış: Ben sabah 05:00’da çaktım bi tane.

Metehan Demir: Ve sabah uyuyarak, uyanıp Allah’ım Egemen Bağış’tan bir ayet inse de ben de onu RT etsem deyip bekleyen 13 kişi de RT etmiş hemen anında.

Egemen Bağış: 150 kişi RT etmişti. Cumayı “cıma” yazmışım 08:20’de yeniden attım manyak.

Metehan Demir: You are great hero ya great hero no more games yani (Sen büyük kahramansın, daha fazla oyun yok).

Metehan Demir: Bakara 156.

Egemen Bağış: Bakara 156 (Kahkahayla gülüyor). Çarpılacaksın.

Metehan Demir: Her kim ki Egemen Bağış’ı sevmez, Allah en kısa zamanda onun belasını verir. Bakara 159.

Egemen Bağış: (Gülüyor).

Metehan Demir: Her kim ki Aydın Beyin o zor gününde onun yanında olur, o Allah’tan her istediğini alır. Bakara 165. Bu Bakara iyi ya. Tövbe ya Rabbim, çarpılacağız şimdi.

Egemen Bağış: Makara iyi (Kahkaha atıyor).

Metehan Demir: Makara, makara ya vallahi. Tövbe estağfurullah, çarpılacağız şimdi.

Görüldüğü gibi, her üç şüpheli de bile isteye halkımızın bir kısmının inandığı dini değerlerle alenen dalga geçmekteler.

Oysa aynı şüpheliler, kendilerini bir de “dini bütün Müslüman” olarak tanımlayarak politika yapmaktalar. Gerek seçim meydanlarında, gerekse günlük devlet işlerinde dahi “Allah, Kitap, Peygamber” edebiyatıyla oy toplayarak “Allah’la adam kandırmak”tadırlar.

Konuşmaların içeriğine bakıldığında ise bunların gerçek dinle, Müslümanlıkla hiçbir ilgilerinin bulunmadığı, hatta dini değerlerle dalga geçerek aşağıladıkları çok açıktır. 

Her şeyden önce şüpheliler bu fiilleri ile, “Halkı Kin Ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” fiilinin düzenlendiği TCK’nun 216. maddesinin 3. fıkrasındaki; “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” hükmünde öngörülen suçu işlemişlerdir, cezalandırılmaları gerekmektedir.

Şüphelilerin işledikleri suç fiilinin, telefon dinleme yoluyla öğrenilmiş olması soruşturma yapmamayı gerektirmez. Zira konuşmalar internet ortamına düştükten bir süre sonra şüphelilerden Metehan Demir Twitter hesabından özür dilemiştir. Bu özür dileme de gösteriyor ki, şüpheliler isnat edilen suçu işlediklerini kabul etmektedirler. Aynı şekilde Egemen Bağış da benzer açıklamalarla özür dilemiştir.

Yine Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler de gazetecilerin sorusu üzerine, şüphelilerin konuşmaları hakkında  ‘yakışıksız’ nitelemesi yaparak, “O konuda bildiğim kadarıyla gerekli açıklamaları yapmışlar, özürleri dilemişler. Ben dinlemedim ama öyle dalga geçme falan var ise yakışıksız bir durum. Dolayısıyla özür dilemeleri gerekir, zaten dilemişler” demiştir. 

Şüpheliler özür dilerken bile Kur’an’dan ayetler aktararak durumlarını kurtarmak istemektedirler.

Oysa bu gibiler için En’am Suresi’nin 68. Ayetinde; “Ayetlerimiz hakkında (alaylı) konuşmaya dalanları gördüğün zaman, ondan başka bir söze geçinceye kadar artık onlardan yüz çevir. Ama şeytan sana unutturursa, hatırladıktan sonra artık o zalimler topluluğuyla beraber oturma.” denilmektedir.

Görüldüğü gibi Kur’an’da bunlar gibilerine “yüz çevrilmesi, beraber oturulmaması gereken zalimler topluluğu” denilmektedir. Kur’an’a göre böyleleri, yani Kur’an ayetleriyle alay edenler ise “recm edilmesi” gerekir. Madem kendilerini Müslüman olarak görüyorlar ve tüm politikalarını toplumu dinle, Allah’la kandırma üzerine koruyorlar, o zaman toplumu kandırdıkları dinin kuralları kendilerinin “recm edilmesini” emretmektedir.

Bize göre bu şüphelilerin dinle dalga geçen anlayışı sadece bunlarla sınırlı değil, birlikte siyaset yaptıklarının hepsinde de benzer anlayış bulunmaktadır. Bunların şefleri kendisini Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)’nin Eşbaşkanı olarak ilan ederek, Irak’ta, Suriye’de, Libya’da Müslüman Arap Halkı’nın üzerine Batılı Emperyalistlerce düzenlenen Haçlı Seferlerini desteklemiştir. Irak’taki işgalci ve katliamcı Amerikan askerlerinin “sağ salim evlerine dönmeleri için dua ediyorum” diyen de bunlardır.

17 Aralık Operasyonu ile iyice açığa çıktığı gibi, aldıkları rüşvetler karşılığında devlet ihalelerini vererek karunlaştırdıkları yandaş müteahhitlerin “bu milletin a.. koyacağız” diyerek halkımıza küfretmelerine sessiz kalan da bunlardır. Bunların bu anlayışı Allah ve Hz. Muhammet tarafından dışlanın bir anlayıştır. Yani bu anlayışın gerçek İslam’la hiçbir ilgisi yoktur. Bunların dini CIA-Pentagon Dinidir. Bu nedenle utanmadan ve çekinmeden halkımızın gerçek, temiz, samimi din duygularıyla alay etmekten çekinmemektedirler.

Dolayısıyla işledikleri suçların cezasını çekmek için yargılanmaları gerekir. Bu nedenle işbu suç duyurusunda bulunma zorunluluğu doğmuştur.

SONUÇ ve İSTEM………:Yukarıda açıklanan nedenlerle;

Şüpheliler hakkında soruşturma başlatılarak anılan maddelerden yargılanmaları ve cezalandırılmaları için kamu davası açılmasını, vekâleten dileriz. 28/03/2014       

Suç Duyurusunda Bulunan Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanlığı

Vekilleri

Avukat Metin BAYYAR    Avukat Sait KIRAN       Avukat Doğan ERKAN

Print Friendly, PDF & Email