HKP Başkanlık Kurul Üyesi Gürdal Çıngı’dan 31. TÜYAP Kitap Fuarı’nda Söyleşi:

 

HKP Başkanlık Kurul Üyesi Gürdal Çıngı’dan

31. TÜYAP Kitap Fuarı’nda Söyleşi:

“ABD’nin BOP Planı Çerçevesinde Suriye ve Türkiye”

Bu yıl 31’incisi düzenlenen TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı 17-25 Kasım tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kızıl standımızı fuarın başlangıcında kurduk. Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı ve Genel Başkan’ımızın teorik eserleriyle zaten zengin olan standımız, bu seneki fuarda birinci baskılarını yaptığımız ve yeni baskılarını yaptığımız kitaplarımızla daha da zenginleşti.

Partimizin şaşmaz teorisi ışığında hazırlanan kitaplarımız, astığımız posterler ve afişler halkımızın en can yakıcı sorunlarına değindiği için, halkımızın duygularına tercüman olduğu için iki günlük kısa sürede dahi ilgi odağı oldu standımız. Sadece halkımız değil, örneğin Obama’ya selam duran Tayyip’in resmini içeren afişimizi gören yabancı ziyaretçiler bile ne kadar doğru bir tespit yaptığımızı belirterek bizleri tebrik etti.

Fuar kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da halkımızla doğru teorimizi buluşturmak için bir söyleşi etkinliği düzenledik. 18 Kasım tarihinde “ABD’nin BOP Planı Çerçevesinde Suriye ve Türkiye” başlığıyla gerçekleşen söyleşiyi, Kurtuluş Partisi Başkanlık Kurulu Üyesi Gürdal Çıngı Yoldaş gerçekleştirdi.

Yoldaş’ımız, yoğun bir emeğin ürünü olarak gerçekleştirdiği sunumunda; AB-D Emperyalistlerinin tarihinin katliamlar, soykırımlar tarihi olduğunu kanıtlarıyla ortaya koydu. Bugünkü Suriye Meselesinin, emperyalistlerin yüzyıllar öncesine dayanan kirli emellerinden bağımsız düşünülemeyeceğini dile getiren Yoldaş’ımız, bu yıl 100’üncü yılını yaşadığımız Balkan Savaşları ve Balkanlar Sorunu’nun Ortadoğu sorunu’nun da kökenlerini oluşturduğunu vurguladı. Ve somut örneklerle bağlantıları açıkladı. Irak-Libya ve şimdi Suriye, sonrasında İran ve Türkiye’nin BOP kapsamında bir zincir halinde Batılı Emperyalistler tarafından parçalanmaya, yeraltı ve yerüstü servetlerinin ele geçirilmeye çalışıldığını ifade etti.

Konuşmasına AB-D Emperyalistlerinin taşeronluğunu yapan Tayyipgiller’in Türkiye ve dünya halklarına yaptığı ihanetleri anlatarak devam eden Yoldaş’ımız, Halkın Kurtuluş Partisi olarak, emperyalizme karşı yiğitçe direnen Beşşar Esad’ın yanında olduğumuzu, tıpkı Sevr’e karşı yiğitçe direnip emperyalistlerin heveslerini kursaklarında bıraktığımız gibi, Büyük Ortadoğu Projesi ve Yeni Sevr Planını da yırtıp atacağımızı, emperyalistleri hak ettikleri yere, tarihin çöplüğüne mutlaka göndereceğimizi vurguladı.

Salonun tamamen dolduğu ve büyük bir ilgiyle izlenen söyleşimiz, dinleyicilerin coşkulu alkışlarıyla son buldu. 18.11.2012

     

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email