Halkın Kurtuluş Partisi, Antalya İl binasından “Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol- Killer USA Get out of The Middle East” pankartı sallandırdırdı. HKP’liler daha sonra şehir meydanına doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüş sırasında “Yankee go home”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler” sloganlarını atan HKP’liler emperyalistleri teşhir eden tişörtler giydiler.

Gençlerin yaptığı basın açıklamasının ardından HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak da bir konuşma yaptı.

Çolak konuşmasında emperyalistlerin kanlı içyüzünü teşhir etti. “Halkarı birbirine nasıl boğazlatabiliriz ya da dünyayı nasıl bin parçalı eyalet devletçikler haline getirebiliriz. Şuan zaten yüzde 85’ine sahip oldukları dünya ekonomisindeki payı daha fazla nasıl arttırabiliriz hesabı yapıyorlar.” diyen Çolak, geçtiğimiz günlerde Fransa’da meydana gelen katliamla ilgili olarak da“Bu emperyalistler, Ortadoğu’da Büyük Ortadoğu Projelerini hayata geçirebilmek için, sınırları yeniden çizebilmek için besleyip büyüttükleri, silahlandırdıkları, donattıkları ve özellikle Kafkasya’dan Avrupa’nın değişik ülkelerinden toparlayarak bir araya getirdikleri bu ruh hastalarına insanları katlettiriyorlar. Kendi merkezlerinde de bu katliamlar yaşanıyor. Dün de Paris’te 150’ye yakın insan acımasızca katledildi. Aslında bu katliamlar sayesinde Fransa, Suriye işgalinde daha aktif rol alma olanağını elde etmektedir. Çünkü Libya geçmişte diğer emperyalist güçleri uyutarak Libya petrollerine konmuştu ve Suriye İşgalinde kenarda tutulmaktaydı. İşte bu katliamla birlikte Fransa da Suriye işgaline daha aktif katılma olanağı elde etti. Yani bu emperyalist çakal sürüsü Ortadoğu’daki işgal sürecinde rol alabilmek için kendi insanlarının kanının akıtılmasına göz yummaktalar. Çünkü Fransa’nın, bu IŞİD’li katillerin ülkesine girmelerini engelleyebilecek istihbarat ve güvenlik ağına sahip olmadığını kimse iddia edemez.” dedi.

Her nerede bir zulüm ve katliam varsa arkasında ABD-AB Emperyalistlerinin olduğunu belirten Çolak, emperyalistlere de yerli işbirlikçilere de geçit vermeyeceklerini dile getirdi.

Print Friendly, PDF & Email

Video HKP Antalya’da G-20’yi İkinci Kez Protesto Etti