HKP Ankara İl Örgütü, NATO Saldırılarını ABD Büyükelçiliği Önünde Protesto Etti

HKP Ankara İl Örgütü, NATO Saldırılarını ABD Büyükelçiliği Önünde Protesto Etti

EMPERYALİSTLER LİBYA’YA da “DEMOKRASİ” GÖTÜRÜYOR!..

Emperyalistler, Arap coğrafyasında birbiri ardına gerçekleşen halk isyanlarını kendi lehine çevirmek istiyor. Gerçekleşen halk isyanlarına çeşitli şekillerde müdahale eden emperyalistler Libya’yı da işgal ediyor! Her zaman yaptıkları gibi “özgürlük ve demokrasi” götürmeyi vaat ederek giriyorlar Libya’ya… Amaçları çok açık Libya petrollerini ele geçirmek!

İktidara geldiğinden beri emperyalistlerin gerçekleştirdiği Ortadoğu’daki bütün kanlı oyunlarda görev alan Tayyipgiller, Libya işgalinde de görev başında! Tayyipgiller’in bu görevi en iyi şekilde yerine getirebilmeleri için direktif vermeye gelen NATO Avrupa Kuvvetler Komutanı Oramiral James Stavridis, 24.03.2011 tarihinde ülkemize kanlı ayaklarını bastı!

“NATO sözcüleri dünden, daha Hükümet bir açıklama yapmadan, Libya’ya yönelik silah ambargosunu denetleme görevine Türkiye’nin 5 gemi ve bir denizaltı ile katılacağını söylediler. Hükümet de bir açıklama yaparak, NATO sözcülerinin açıklamalarını doğruladılar ve bu konuyla ilgili olarak Meclise “tezkere” getireceklerini açıkladılar…”

Emperyalistlerin bu alçakça işgaline ve Tayyipgiller’in emperyalizme karşı yapmış olduğu bu uşaklığa karşı Proletarya Sosyalistleri yani Halkın Kurtuluş Partililer sessiz kalamazdı ve kalmadı! Tayyipgiller’e görevini anlatmak için gelen NATO Avrupa Kuvvetler Komutanı Oramiral James Stavridis’in Türkiye’ye gelişini, Tayyipgiller’in bu amansız uşaklığını ve emperyalizmin Libya’yı işgalini protesto etmek için ABD emperyalizminin yasal istihbarat birimi olan ABD Büyükelçiliği önünde bir eylem gerçekleştirdi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde HKP’liler Libya Halkı’nın yalnız olmadığını, emperyalizmin er ya da geç yenileceğini ve Tayyipgiller’in bu amansız uşaklığının da hesabını soracağını haykırdı!

Eylemde;

KATİL NATO ORTADOĞU’DAN DEFOL!

KATİL NATO ÜLKEMİZDEN DEFOL!

KAHROLSUN ABD-AB EMPERYALİZMİ!

GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK ABD HALKLARA HESAP VERECEK!

EMPERYALİSTLER YENİLECEK DİRENEN HALKLAR KAZANACAK!

GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK TAYYİPGİLLER HALKA HESAP VERECEK!

KATİL ABD İŞBİRLİKÇİ AKP!

YENİ SEVR’E KARŞI YAŞASIN İKİNCİ KURTULUŞ SAVAŞIMIZ! Sloganları atıldı.

Print Friendly, PDF & Email