HKP Ankara İl Örgütü, AB-D Emperyalistlerinin Libya’ya saldırılarını Fransa Büyükelçiliği ve ABD Büyükelçiliği önünde protesto ettiler.

ABD VE AB EMPERYALİSTLERİNİN LİBYA’YA SALDIRISI ARAP HALKININ UYANIŞINI, ŞAHLANIŞINI ENGELLEYEMEYECEK!

HKP Ankara İl Örgütü, AB-D Emperyalistlerinin Libya’ya saldırılarını Fransa Büyükelçiliği ve ABD Büyükelçiliği önünde protesto ettiler.

ABD ve AB (AB-D) Emperyalistleri Arap Halklarına kan kusturmaya devam ediyorlar. Irak Halkının akıtılan kanı kesmedi AB-D Emperyalistlerini, şimdi de Libya Halkının başına yağdırılıyor bombalar. Arap Dünyasındaki siyasi mayalanmanın Arap Halklarının kurtuluşuna, özgürlüğüne gitmesinden korkuyorlar. Otuz kırk yıldır kendilerine uşaklık etmeyi görev bilmiş halk düşmanı kanlı diktatörlerin birbiri adına yıkılması ürküttü emperyalistleri. Önlem alıyorlar, ekonomik ve siyasi bir programı olmayan Politik Devrimlere karşı. Önce Fransa, Kanada arkasından ABD Emperyalistleri yolladılar Libya Halkının üstüne bombaları, füzeleri…

Emperyalistlerin bu insanlık dışı saldırısını protesto etmek için bugün Fransa Büyükelçiliği önünde bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını Ankara İl Başkanı Sait KIRAN okudu. Daha sonra Fransa Büyükelçiliği önüne siyah çelenk bırakıldı. Burada yapılan basın açıklamasının ardından sloganlarla ABD Büyükelçiliğine yüründü ve burada da basın açıklaması yapıldı.


Basın açıklamalarına “Libya halkı yalnız değildir. Katil AB-D Ortadoğudan defol. Katil Fransa Ortadoğudan defol. Kahrolsun emperyalizm yaşasın sosyalizm.” sloganları eşlik etti.

Print Friendly, PDF & Email