HKP 205 gündür direnen Muğla TÜVTÜRK işçilerini ziyaret etti.

Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü olarak, Nakliyat İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan ve 205 gündür direnişlerini kararlıca sürdüren Muğla TÜVTÜRK işçilerini ziyaret ettik.

Ziyarette direnişin sürdüğü TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu önünde basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamada ilk sözü Nakliyat İş Ege Bölge Temsilcisi Zeki Olkun aldı.

Olkun, “205 gündür süren mücadelemizin başından beri bizleri yalnız bırakmayan, dayanışmalarıyla bizleri onurlandıran Halkın Kurtuluş Partisi yönetici ve üyelerini işçi sınıfının tüm sıcaklığıyla en devrimci içtenliğimle saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bu arkadaşlarımız 205 gündür sadece işleri, aşları, ekmekleri için değil aynı zamanda onurları için de mücadele ediyorlar. Aynı zamanda işçi sınıfının onurunu kurtarmak için de mücadele ediyorlar. Bu mücadelenin başarıya ulaşmasında en büyük etkenlerden biri de sınıf dayanışmasıdır. Bunun için, bugüne kadar gösterdikleri sınıf dayanışmasından dolayı Halkın Kurtuluş Partisi’ne teşekkür ediyoruz. Arkadaşlar bundan 3 4 ay önce de gıda yardımında bulunmuşlardı. Yine dayanışmanın maddi koşullarını oluşturmak üzere yaptırılan kalemlerimizi de yoğun bir şekilde alıp dağıtmışlardı. Bugün de bir kez daha dişlerinden tırnaklarından artırarak oluşturdukları gıda yardımlarını getirdiler. Tekrar kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu mücadele eninde sonunda başarıya ulaşacaktır bundan kimse kuşku duymasın” dedi.

Olkun, Nakliyat İş önderliğinde direnen Real, Makro, Eskişehir Reysaş, Şanlıurfa TÜVTÜRK direnişlerine ve direnişleri devam eden tüm işçilere dayanışma mesajlarını ileterek açıklamasını sonlandırdı.

Ardından partimizin İzmir İl Yöneticisi ve MYK Üyesi Muzaffer Çolak söz aldı. Çolak, “205 gündür işi, ekmeği, onuru için mücadele eden TÜVTÜRK işçilerini HKP adına selamlıyorum. Daha önce de ziyarete gelmiştik, başından beri bu mücadelenin içindeyiz. Ne yazık ki ülkemizde yasalara saygı son derece kıt. Sendikaya üye olma hakkı aslında uluslararası sözleşmelerde de tanınan bir hak. Ama ne yazık ki parababaları güçlerini kullanarak sizin anayasal haklarınızı kullanmanıza bile engel oluyor. Biz HKP olarak işçilerin, köylülerin, emekçilerin partisiyiz. Kendimizi başta işçi sınıfı gelmek üzere tüm ezilen hakların partisi olarak görüyoruz. Buradan Nakliyat İş yöneticilerini de selamlıyoruz. Bugün farklı iş kollarından binlerce işçi Nakliyat İş önderliğinde işi için, ekmeği için direniyor, mücadele veriyor. Burada önemli olan işçilerin birlikte mücadele etmeleri” dedi.

Çolak sözlerini şöyle sürdürdü:

Meclisteki Amerikancı partilerin içinde işçi sınıfının temsilcileri yok. Ben şunu söylüyorum, bir işçi patronuyla aynı partiye oy veriyorsa hiç bir zaman haklarını alamaz. En sonunda, DİSK’i kullanarak DİSK sayesinde milletvekili olan bir vatandaş işçilerin en büyük silahlarından biri olan greve karşı çıkıyor.

Sözlerimi noktalarken şunları bilmenizi istiyorum, biz HKP olarak 205 gündür olduğu gibi bundan sonra da bu mücadele zafere ulaşana kadar dayanışma içinde olmayı sürdüreceğiz.

Ardından direnişçi işçiler adına söz alan Zeki Çerçi, “bugün bizi desteklemek için buraya gelen HKP’den arkadaşlara çok teşekkür ederiz. Direnişimiz 205’inci gününde ve başından bu yana desteklerini hiç eksik etmediler. Buradan ayrıca sendikamızın genel başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’na, Real, Makro, Eskişehir Reysaş, Şanlıurfa TÜVTÜRK, Flormar, Cargill ve tüm direnişçi işçilere selam gönderiyoruz. Mücadelemizi sürdüreceğiz. Direne direne kazanacağız.

Son olarak söz alan HKP üyelerinden Yaşar Avcu da, “biz HKP olarak diyoruz ki, işsizlik ve pahalılık cehennemini yerle bir etmenin bir tek yolu vardır, o da işçi sınıfının siyasal bilincini ön planda tutarak örgütlü mücadele etmesidir. Bu anlamda direnen, mücadele eden arkadaşların sonuna kadar yanındayız. Elimizden gelen her türlü katkıyı, bundan sonra da bu mücadele zaferle taçlanana kadar sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Açıklamada sık sık “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek”, “İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız”, “Yaşasın Sınıf Dayanışması” sloganları atıldı.

Açıklamanın ardından yoldaşlarımızın çabalarıyla hazırlanan gıda yardımları direnişçi işçilere teslim edildi.

Print Friendly, PDF & Email