Hatay/Reyhanlı’daki katliamın sorumlusu AB-D Emperyalistleri ve Tayyipgiller İktidarıdır

 

Hatay/Reyhanlı’daki katliamın sorumlusu AB-D Emperyalistleri ve Tayyipgiller İktidarıdır

 

Yine kan, yine acı, yine gözyaşı… Bu kelimeleri nerede görürsek görelim, hemen ardından dünya halklarının başbelası AB-D Emperyalistlerinin ve onlara kulca emir erliği yapan satılmış iktidarların sebep olduğu bir katliam haberiyle irkiliyoruz. Doğası gereği yağmacı, talancı, zalim, kan dökücü olan emperyalistlerin dünyamız üzerindeki katliamları aralıksız devam ediyor.

AB-D Emperyalistlerinin ve yerli işbirlikçilerinin en son katliamı Hatay/Reyhanlı’da meydana geldi. Reyhanlı’nın en işlek caddelerinden biri olan Atatürk Caddesi üzerinde resmi bilgilere göre 2, bölge halkından alınan bilgilere göre ise 4 ayrı patlama meydana geldi. Bomba yüklü araçların patlatılmasıyla gerçekleşen katliamda şu ana kadar 40 insanımız hayatını kaybetti, 100 insanımız ise yaralandı.

Hatırlanacağı gibi, yine Hatay’ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’nda 11 Şubat’ta patlayıcı yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 4’ü Türk, 14 kişi yaşamını yitirirken, 26 kişi de yaralanmıştı. Ayrıca bölgede Türklerle Suriyeliler arasında meydana gelen gerginlikler sık sık medyaya yansımaktadır.

Bölgeyi cehenneme çeviren, halklar arasına kin, nefret, düşmanlık tohumları eken AB-D Emperyalistleridir. Bildiğimiz gibi ABD Emperyalistleri Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) çerçevesinde bin ülkeli bir dünya yaratmak istiyor. Bu alçaklar sürüsü bu amaçlarını gerçekleştirmek, bölgedeki sömürüsünü katmerlendirmek için ülkeleri parça parça ediyor, halklara kan kusturuyor. Bu ölüm makinesi Irak’ta, Afganistan’da, Yugoslavya’da milyonlarca insanı katletti, doymadı. Libya’yı kana buladı, doymadı. Bekçi köpeği İsrail eliyle Filistin Halkını her gün kanatıyor, yine doymuyor.

Şimdi ise hedefinde Suriye var bu alçakların. Bir süredir Beşşar Esad Önderliğindeki Suriye Halkını etnik ve mezhep temelinde bölmeye çalışıyor AB-D Emperyalistleri. Besledikleri yarı sapık, insan sefaleti karşıdevrimcilerden derleşik sözde Özgür Suriye Ordusu’nu her türlü araçlarla destekleyerek halkıyla bütünleşmiş, meşru bir iktidarı devirmeye çalışıyorlar.

Emperyalist haydutlara bu amaçlarını hayata geçirmek için en büyük desteği ise onlar tarafından iktidara getirilmiş olan Tayyipgiller sağlıyor. Hepimizin bildiği gibi AB-D Emperyalistlerinin temsilcileri düzenli olarak Türkiye’ye geliyor; din, mezhep farklılıklarına rağmen uzun yıllar boyunca BAAS Partisi öncülüğünde kardeşçe bir arada yaşamış olan Suriye Halkını bölüp parçalama planları yapıyor; satılmış Tayyipgiller’e emirlerini yağdırarak geri dönüyorlar. “Kardeşim” dediklerini bir kalemde satıp geçmeyi vazgeçilmez bir karakter olarak benimseyen bizim yerli satılmışlar da bu emirleri satırı satırına hayata geçirmek için canhıraş biçimde çalışıyor…

İşte tüm bu alçakça girişimler sonucu Reyhanlı’daki gibi provokasyonlar meydana geliyor. Türkiye ve Suriye Halkları arasındaki bağlar teker teker kopartılıyor. Tarihi boyunca kardeşçe yaşamış bu iki halk birbirine düşman hale getiriliyor. Üstelik Parababaları medyası bu tür saldırıları, tek “günah”ı vatanının ve halkının bütünlüğü uğruna savaşmak olan Beşşar Esad’a mal ediyor. Hiçbir günahı olmayan, alınteriyle çalışıp geçimini sağlamaya çalışırken hayatını kaybeden insanlarımız üzerinden alçakça savaş propagandaları yapılıyor.

Oysa asgari düzeyde de olsa insani ahlâka sahip olan herkes çok iyi biliyor ki AB-D Emperyalistleri ve yerli satılmışların bu alçakça planları olmasa, bölge halklarının birbirleriyle hiçbir alıp veremediği yoktur. Aksine tarihsel ve coğrafi koşullardan dolayı bu bölgede yaşayan halklar birbiriyle akrabalaşmış, kardeşleşmiştir. İşte emperyalistlerin ve yerli satılmışların asla katlanamadıkları, katlanamayacakları durum da budur. Onlar halkların kardeşliğini, bütünlüğünü istemezler. Çok iyi bilirler ki bütünleşen, ortak mücadele eden halklar eninde sonunda bu alçaklar sürüsünün bütün planlarını boşa çıkarırlar, onları hak ettikleri yere gönderirler.

Ortadoğu’da var olan ulusal ve uluslararası sorunlar yine Ortadoğu Halkları tarafından çözülmelidir. Emperyalistlerin yaratacağı kan ve gözyaşı deryasında hiçbir sorun gerçek anlamda çözümlenemez. Suriye’de var olan demokrasi sorunu ve Ulusal Sorun (Kürt Sorunu) da yine Suriye Halkları tarafından çözülmesi gereken sorunlardır. Emperyalistler dünyanın hiçbir yanına barış ve demokrasi getirmemiştir. Getiremez. Onlar yalnızca halklar arasına düşmanlıklar eker; kan ve gözyaşı dökülmesine sebep olurlar.

Onun için, Halklarımızın yaşadığı tüm felaketleri ortadan kaldırmanın biricik yolu, başhaydut ABD Emperyalizmine, yardakçısı AB Emperyalizmine ve yerli satılmışlara karşı örgütlü biçimde mücadele yürütmektir. İnsanlığın insanca bir yaşam sürdürebilmesinin temel koşulu bu alçakları tarih sahnesinden bir daha geri gelmemecesine silmektir.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, AB-D Emperyalistleri ve yerli satılmışların alçakça planlarına kurban giden masum insanlarımızın yakınlarına ve tüm halkımıza baş sağlığı diliyoruz. AB-D Emperyalistlerine ve yerli işbirlikçilerine karşı verdiğimiz mücadele er geç zafere ulaşacaktır. 11.05.2013

 

Kahrolsun AB-D Emperyalizmi

Kahrolsun Yerli Satılmışlar

Yaşasın Halkların Kardeşliği

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email