Halkın Kurtuluş Partisi Yatağan Direnişçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu

 

Halkın Kurtuluş Partisi Yatağan Direnişçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu

HKP İzmir ve Muğla Örgütleri olarak, uzun zamandır madenlerin ve termik santrallerin peşkeş çekilmesine karşı bir Direniş yürütmekte olan işçileri ziyaret ettik. TES-İŞ ve MADEN-İŞ sendikaları tarafından ortak yürütülen mücadele bütün Yatağan ve çevresinde köylere kadar halkın desteğini almış durumda. Yatağan bu Direnişle yatıp kalkıyor. Öyle ki neredeyse her binada, her işyerinde Direnişle ilgili mutlaka bir materyalle karşılaştık.

Termik santralin önünde her iki sendika tarafından kurulmuş olan çadırlarda işçiler ve sendikaların başkanları tarafından sıcak bir ilgiyle karşılandık. Hep beraber “Her Yer Yatağan Her Yer Direniş”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam” sloganlarını haykırdık.

Ziyaret sırasında Yatağan işçilerinin mücadelesini çok yakından takip ettiğimizi, bu mücadelenin başarısı için elimizden gelen gayreti göstereceğimizi söyledik. İşçiler de ziyaretimizden duydukları memnuniyeti belirterek, bizi 29 Aralık Pazar günü Muğla’nın, Milas ilçesinde yapılacak olan mitinge davet ettiler.

İşçiler aynı sloganlarla bizleri uğurladılar. Bizler de bir kez daha dayanışma duygularımızı ileterek oradan ayrıldık. 22.12.2013

İzmir’den Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email