Halkın, ABD-AB Emperyalistleri ve Yerli Satılmışlar Cephesine Karşı Giriştiği İsyan Hareketi İzmir’de Geniş Halk Yığınlarınca Devam Ettiriliyor.

 


Halkın, ABD-AB Emperyalistleri ve Yerli Satılmışlar Cephesine Karşı Giriştiği İsyan Hareketi İzmir’de Geniş Halk Yığınlarınca Devam Ettiriliyor
.

Bardağı taşıran son damla olan Taksim Direnişi’nden bu yana devam eden halk hareketi kısa sürede Ülkemizin her tarafına yayıldı. İzmir’de de bu eylemler en coşkulu, en kalabalık şekilde devam ediyor. Hem Gündoğdu Meydanında, hem de semtlerde ve ilçelerde halkın büyük bir çoğunluğu bu eylemleri sahipleniyor. Parababalarının bu zulüm ve soygun düzenine isyan tüm halk kesimlerini bir araya getirdi.

Halkın Kuruluş Partisi olarak bulunduğumuz her yerde bu eylemlerin içinde yer alıyoruz.

İzmir’in Yamanlar Mahallesinde partimizin önderliğinde her akşam saat 21:00’dan sonra yüzlerce insanla sokaklarda yürüyüşler yaparak, halkın isyanını örgütledik. Yediden yetmişe yüzlerce insanın HKP bayraklarıyla yer aldığı eylemlerde alkışlar ve sloganlarla Tayyipgillerin Zulüm Düzenini protesto ediyoruz. Geçtiğimiz her sokakta halkımız balkonlarda, ya da yola inerek alkışlarla, ıslıklarla, slogan atarak eylemlere katılıyor. Uzun bir yürüyüşten sonra İPSD İzmir Şubesi önünde eylem sonlandırılıyor.

06 Haziran Perşembe günü İl Başkanımız Av. Tacettin Çolak halka bir konuşma yaparak; “Ortaçağcıların dizginsiz gidişi karşısında korkuya kapılan, inançsızlığa düşen, halka güvenini yitirenlere karşı parti olarak hep Halka güvenmeyi, Halkın içinde bir nefer olarak çalışma yapmayı savunduğumuzu ve Halkın Türkiye çapına yayılan bu isyanın da bizi bir kez daha doğruladığını” vurguladı.

Her geçen gün katılımların arttığı eylemlerimiz devam edecek.      

Biz mahallelerde eylemler yaparken diğer partili yoldaşlarımızda her akşam Gündoğdu Meydanında toplanan İzmir Halkıyla birlikte oluyor. 07/06/2013

İzmir’den Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email