HALKIN KURTULUŞ PARTİSİNDEN MUĞLA TÜVTÜRK İŞÇİLERİNE DESTEK ZİYARETİ

Nakliyat-İş Sendikasında örgütlendikleri için işten atılan ve 58 gündür her türlü baskıya ve zora rağmen işi, ekmeği, onuru ve sendikal hakları için mücadele eden Muğla Tüvtürk araç muayene istasyonu işçilerine Halkın Kurtuluş Partisi tarafından anlamlı destek.

İşçileri direniş yerinde ziyaret eden HKP heyeti adına bir açıklama yapan HKP MYK üyesi Yusuf Gençer yaptığı konuşmada Muğla araç muayene istasyonu işçilerinin Nakliyat-İş Sendikası önderliğinde yürütülen bu hak alma mücadelesini başından beri takip ettiklerini ve desteklediklerini söyledi. Yusuf Gençer direnişe olanakları ölçüsünde maddi destek verdiklerini, dayanışma için bastırılan kalemlerden parti üyelerine dağıttıklarını ve burdan gelen bağışları sendika aracılığıyla işçilere ulaştırdıklarını ayrıca erzak yardımı da yaptıklarını söyledi. Yusuf Gençer, sendikalaşma hakkının Anayasa ve yasalarca da güvence altına alındığını ancak patronların bu hakka saygı duymadığını ve aynı zamanda suç işlediğini belirtti. Bu ülkede ileri demokrasi olduğunu söyleyenlere seslenen Yusuf Gençer, demokrasinin D’sinin örgütlenme özgürlüğü olduğunu eğer ona saygı gösterilmiyorsa orda demokrasinin olmadığını söyledi.

Tüvtürk işverenine ve Ulaştırma Bakanlığına da seslenen Yusuf Gençer, işçilerin sendikalaşma hakkına saygı duyulmasını, atılan işçilerin geri işe alınarak toplu sözleşme prosedürüne uyulmasını ve bu direnişin başarısı için her türlü maddi ve manevi desteği vermeye devam edeceklerini söyleyerek sözlerini bitirdi.

Nakliyat-İş Sendikası Eskişehir Anadolu Şubesi Başkanı Ali Özçelik te işçiler adına HKP tarafından yapılan bu anlamlı destek için teşekkür etti. 10 Ekim 2018

Print Friendly, PDF & Email