Halkın Kurtuluş Partisi’nden İran Büyükelçiliği’ne Taziye Ziyareti

Haydut ABD’nin Kasım Süleymani’yi ve beraberindeki heyeti terör eylemiyle katletmesi sebebiyle Ankara’daki İran Büyükelçiliğine taziye ziyaretinde bulunduk.

Parti Genel Sekreter Yardımcımız ve Ankara İl Başkanımız Av. Sait Kıran başkanlığındaki heyet ile İran’ın Türkiye Büyükelçisi Mouhammad Ebrahim Taherian Fard ve beraberindeki elçilik görevleri ziyaret edildi.

İlk olarak söz alan Sait Kıran Yoldaş, Süleymani’nin ABD Emperyalizmine karşı haklı bir mücadele verirken alçakça bir uluslararası terör saldırısıyla katledildiğini, Che Guevara’nın deyişiyle ABD’nin dünyanın başhaydutu olduğunu ifade ederek, bu çerçevede başsağlığı dileklerimizi iletti.

Büyükelçi ise Süleymani’nin, Irak’ın IŞİD ve El Kaide’den temizlenmesindeki başarısı sebebiyle katledildiğini, ABD’nin bu cinayeti IŞİD’i ve El Kaide’yi korumak için gerçekleştirdiğini vurguladı.

ABD ve AB Emperyalistlerinin Ortadoğu’dan kovulmasının ortak mücadele olduğu noktasında söz alan her iki konuşmacının sözlerinin ardından Sait Kıran Yoldaş Taziye Defterine Partimizin başsağlığı mesajını not düştü.

Bir kez daha haykırıyoruz:

 Katil ABD Ortadoğu’dan Defol Diyemeyen Her Siyasi Ya Gafildir Ya Hain!

Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler!

Katil ABD Halklara Hesap Verecek!

Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Halkların Kardeşliği!

 07 Ocak 2020

 HKP Ankara İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email