Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü olarak İzmir’li Yaşam Hakkı Savunucularının düzenlediği “Can Dostu” mitingine katıldık

İzmir’li Yaşam Hakkı Savunucuları, 17 Eylül 2023 tarihinde AKP’giller iktidarında zalim saldırılara uğrayan, işkence edilen, birer ölüm kampı haline dönüşmüş olan toplama kamplarında zalimce katledilmeleri hedeflenen sokak hayvanları için “Sen Sustukça Onlar Ölüyor, Şimdi Ses Çıkarma Zamanı” sloganıyla bir miting düzenledi.

HKP İzmir İl Örgütü olarak bu mitingde biz de ülkemizin en doğasever, en hayvansever partisi olarak yerimizi aldık.

Saat 16:00 da, Alsancak Vapur İskelesi’nden Gündoğdu Meydanı’na yapılan yürüyüş ile başlayan eylem, Gündoğdu Meydanı’nda saat 17:00 de gerçekleşen miting ile devam etti. Farklı illerden gelen hayvan hakları savunucularının ve derneklerinin katıldığı eyleme, siyasi parti olarak destek veren bir tek bizler, HKP’liler vardık.

Çünkü biz, HKP’liler, savunduğumuz her görüşte olduğu gibi hayvan sevgimizde de onların da özgürce yaşadığı bir dünya kurma çabamızda da dürüst ve samimiyiz. Bunun en önemli kanıtı da Gerçek İnsan, Gerçek Devrimci, yüreği insan ve doğa sevgisi ile dolu olan, kendi deyimi ile “militan düzeyde hayvan sever” olan Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut’a bu militan mücadelesi nedeniyle AKP’giller, Ortaçağcı-gerici dördüncü tür yaratıklar tarafından yapılan saldırılardır.

Eylem boyunca taşıdığımız ve üzerlerinde dilsiz can dostlarımızın yer aldığı fotoğrafların yanı sıra “İnsan olana yaşam onlarla güzel”, “Bizi hatırladınız mı? Bizlerin de katili acımasız sömürü düzeni!”, “Yaşamaya benim de hakkım var! Sokaktaki canları değil, içinizde büyüyen kötülüğü temizleyin” ifadelerinin bulunduğu dövizlerimizi taşıdık. Taşıdığımız dövizlerimiz hem basının hem de katılımcıların ilgisini çekti. En çok da Sayın Genel Başkanımız Nurullah Efe Ankut’un evinde beslediği canlarla çekilmiş fotoğrafları ile Ortaçağcı gericilerin kendisine yapılan saldırılarla ilgili olarak verdiği ifadesinde yer alan “Ne zalimler insafa geldi, ne de biz vicdanımızı terk ettik…” sözlerinin yer aldığı dövizimiz! Katılımcılar, dövizlerimizle, özellikle de Genel Başkanımızın yer aldığı dövizimizle fotoğraflarını çektirdiler eylem anısı olarak.

Biz HKP’liler çok iyi biliyoruz ki canlı-cansız tüm varlıkların birbirleriyle uyum içinde yaşadığı, insana, doğaya, hayvana, çevreye dost bir dünya mümkündür. Ve bizler tüm kararlılığımızla yılmadan, korkmadan, bıkmadan böyle bir dünya ve yaşam için mücadele ediyoruz. Ve yine çok iyi biliyoruz ki insanlarımızın ve hayvanlarımızın birlikte özgür, güvende ve mutlu yaşadığı bir dünyayı eninde sonunda kuracağız!

17.09.2023
HKP İzmir İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email