Güzel olan ne varsa düşmanlar…

Beyoğlu Anadolu Lisesinde görev yapan Coğrafya Öğretmeni Engin Ulus hakkında; öğrencileri kızlı-erkekli orman yürüyüşüne götürdüğü gerekçesiyle okul müdürü Gülay Hacısalihoğlu tarafından soruşturma başlatıldı.

Müdür, AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacısalihoğlu’nun eşi. 23 Ekim’de Belgrad Bentler Tabiat Parkı’nda, yarısının okulun öğrencisi yarısının da okulun üniversite okumakta olan mezunları olduğu bir gezi tertip ediyor Engin Hoca.

İstiyor ki eğitimin bu kadar gerilediği, kalitesizleştiği günlerde öğrenciler kendilerine bir şeyler katsın. Eski mezunların tecrübelerini doğayla etkileşim halinde dinleyerek doğanın güzellikleri eşliğinde aynı okulun kültürüyle yoğruldukları insanlarla bir arada olmayı tecrübe etsinler istiyor.

Mezun öğrencilerden yalnızca biri erkek ve “müdire hanım” son derece doğal olan bu durum üzerine basıyor yaygarayı; öğrenciler kızlı-erkekli geziye götürüldü, diye. İçindeki Ortaçağcı gericiliği kusuyor.

Maksat iyice gericileştirdikleri eğitimin içindeki aydınlık neferleri yıldırmak, onlara gözdağı vermek. Gençliğin TÜRGEV, TÜGVA, Ensar vb. vakıflarda bataklığa düşmesini, kendilerine hizmet edecek köleler olmasını istiyorlar.

İşte buna yönelik tüm çabaları. ABD-AB Emperyalistlerinden o kadar güç buldular ki, arkalarında o kadar büyük destek hissediyorlar ki sloganı “Post tenebras lux” yani “Karanlıktan aydınlığa” olan bir okulda böyle bir girişimde bulunuyorlar.

Bizler de Kurtuluş Partisi Gençliği olarak karanlıktan aydınlığa giden yolda; güzel olan ne varsa düşman olanlara karşı dik duran Engin Öğretmen ve Beyoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinin yanındayız.

28 Aralık 2021

Kurtuluş Partisi Gençliği

Print Friendly, PDF & Email