Gülsuyu’nda Parababaları destekli uyuşturucu çeteleri Hasan Ferit Gedik’i genç yaşta aramızdan aldı.

 

Gülsuyu’nda Parababaları destekli uyuşturucu çeteleri

Hasan Ferit Gedik’i genç yaşta aramızdan aldı.

Halkımızın 28 Mayıs başkaldırısına karşı başlayan Parababaları ve Tayyipgiller terörü, bu kez İstanbul’un Gülsuyu Mahallesi’nde can aldı. Taksim-Gezi ayaklanmasının ardından, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Gülsuyu Mahallesi’nde de halkın ve devrimci grupların gösterileri gerçekleştirildi. Ancak Gülsuyu, Parababaları destekli faşist çeteler tarafından abluka altına alınan bir mahalleydi. Gösterilerde bulunanlara sürekli saldırılarda bulunan bu çetelerin teşhir edilmesi ve mahalleden tecrit edilmesi için sürekli olarak ajitasyon-propaganda yapan gruplar, sanki bu saldırılar yetmiyormuş gibi polisin saldırısı ile de karşı karşıya kalıyorlardı. İşte bu eylemlerin bir parçası olarak dün akşam Gülsuyu’nda toplanan devrimci gruba, çetelerden bir grup ateş açtı. İlk çatışma sırasında bir kişi yaralandı. Gruplar arasında devam eden çatışma sırasında, köşeye çıkan çete üyesi, Hasan Ferit Gedik adındaki arkadaşımızı başından 4 kurşunla vurarak, kendisini kuşatma altına alan devrimcileri yıldırmaya çalıştı. Aynı şekilde kuşatma altında bulunan çete üyeleri, rastgele ateş açarak yoldan geçen halka ve devrimcilere kurşun yağdırdılar, sonra da dağılarak ortadan kaybolmuşlardır. Bu sırada ise Tayyipgiller’in ordusu haline dönüşen polis, kılını bile kıpırdatmamıştır. Çetelerin dağılması ile birlikte mahalleye gelen polis, devrimcilere saldırıda bulunmuştur.

Olaylar sırasında Hasan Ferit Gedik ve Gökhan Aktaş ağır yaralı, mahalle halkından Abdullah Kıyat, Yakın İleri, Semiha Ateş ise çeşitli yerlerinden yaralı olarak hastaneye kaldırıldılar. Bu sırada yaralı yakınlarına polis tarafından saldırılar düzenlendi.

Durumu ağır olan Hasan Ferit Gedik ve Gökhan Aktaş başka hastanelere sevk edildiler. Gece 02:00’da ise yaşama şansı az olduğu belirtilen Hasan Ferit Gedik aramızdan bedence ayrıldı.

İstanbul’un göbeğinde böylesine alçakça bir cinayet işlenirken, “penguen” medyasının tek bir satır olsun haber yapmaması, polisin kılını bile kıpırdatmaması, “sözde” yetkililerin konuyu susuş kumkumasına getirmeye çalışması da, Parababaları ve Tayyipgiller terörünün vardığı son noktayı gösteriyor.

Hasan Ferit arkadaş, henüz 21 yaşında, fakir halkımızın yaşadığı İstanbul’un Armutlu semtinde yaşayan bir devrimciydi. Partimizden yoldaşların dayanışma amacıyla çalışma içinde bulunduğu platform ve yayınlarda beraber çalıştığı bir dosttu. Çok genç yaşta devrimcilikle tanışmış, son aylarda mahallesine yapılan “kentsel dönüşüm” adı altındaki saldırılara karşı eylemlerden, Taksim-Gezi İsyanına birçok eylemde yer almıştı. “Tüm yoksul mahalleler bizimdir! Tüm yoksul mahalleler bizimle özgürleşecektir! Çeteler halka hesap vermekten kaçamayacaklardır!” diyordu son sözlerinde. Taksim-Gezi isyanı ve ODTÜ ayaklanması sonucu öldürülen şehitlerimizin aileleri ile iletişimde bulunur, onların katledilişine dair duyduğu öfke sonucunda katillerinin hesap vermesi için sosyal ağ ortamında kampanyalar düzenlerdi. Davasına yüreği ile bağlı, sürekli sorgulayan, insanlığın insanca yaşama mücadelesinde gerekirse yaşamını ortaya koyma kararlılığında olan bir arkadaştı.

Maalesef Parababaları ve Tayyipgiller böyle pırıl pırıl insanların yaşamını, milyarların döndüğü uyuşturucu piyasasından daha değersiz görüyor. Çünkü biliyorlar ki, Ethem Sarısülük’lerin, Abdullah Cömert’lerin, Ali İsmail Korkmaz’ların, Mehmet Ayvalıtaş’ların, Medeni Yıldırım’ların, Ahmet Atakan’ların, Hasan Ferit Gedik’lerin yaşaması, onların sonu demektir. Onlar yaşadıkça, Parababaları devleti sarsılacak, yıkılacak ve onun küllerinden insanların insanca yaşadığı bir sosyalist düzen doğacaktır. İşte bu sebeple korkuyorlar daha 20’li yaşlarındaki gençlerden.

Ancak bu çeteler düzeni böyle sürüp gitmeyecektir. Gerek insanlarımızı bedenen uyuşturan faşist çeteleri, gerekse de manevi olarak uyuşturan tarikat, cemaat çeteleri dağıtılacaktır. Yoksulların, işçilerin yaşadığı mahallelerden ve tüm yurdumuzdan polisiyle, çetesiyle Parababaları ve Tefeci-Bezirgân düzeni def edilecektir. Halkın Kurtuluş Partisi olarak bunu gerçekleştireceğimize inancımız tamdır. Tüm halkımızın, Hasan Ferit arkadaşın yoldaşlarının, ailesinin, dostlarının başı sağ olsun.

HASAN FERİT GEDİK YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!

Print Friendly, PDF & Email