Güle güle Raul Yoldaş Kavgamızda hep yanımızdasın, kavganda hep yanındayız

Güle güle Raul Yoldaş Kavgamızda hep yanımızdasın, kavganda hep yanındayız

Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Büyükelçisi Raúl José Betancourt Seeland Yoldaş, yeni görev yeri olan Macaristan’a gitmeden önce Parti’mize veda ziyaretinde bulundu:

Aynı dili konuşamıyorduk ama aynı duyguları paylaştığımız içindir, yıllardır bir arada olmuş, kavga vermiş arkadaşlar gibiydi anlaşmamız. Yüreklerimiz aynı frekansta attığı içindi mahallemizin birlikte büyüdüğümüz çocuğu kadar bize yakın olması. Ülkemizde bulunduğu 4,5 yıl içerisinde yoldaş olduk, dost olduk, aile olduk. O artık bizim Raul’umuzdu.

ABD ve AB Emperyalistlerinin korkulu rüyası Yiğit Başkan Chavez Yoldaş’ın Türkiye Temsilcisi,Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Büyükelçisi Raúl José Betancourt Seeland Yoldaş, kendi deyimiyle “Sevgili Aile”sine veda etmek için geldi Parti’mizin Genel Merkezine.

Biz, yoldaşımızla hep seminerlerde, basın açıklamalarında, anmalarda, kitap tanıtımlarında, aile sohbetlerinde, yemeklerde bir arada olmaya alışmıştık. Bu veda bize zor geldi. İlk defa Yoldaş’ımızdan hüzünlü ayrıldık. Yüreklerimizin aynı frekansta attığını, duygularımızın aynı olduğunu, kavgamızda hep yanımızda olduğunu biliyoruz. Ama yine de istediğimiz zaman Raul Yoldaş’ı görememek, onun coşkusunu, heyecanını gözlerimizin ortak pırıltısıyla izleyememek, ona sarılamamak, hüzünlendiriyor insanı. Geriye kalan tek tesellimiz, aramızdaki uzaklık ne kadar fazla olursa olsun, kavgamızda hep yanımızda olacağına, kavgasında hep yanında olacağımıza olan inancımızın tam olmasıdır.

Aramızdaki mesafe ne kadar olursa olsun biz biliyoruz ki, biz çok yakınız. Çünkü biz, insanlığın eninde sonunda tek bir Sosyalist aile olması için dünyanın değişik bölgelerinde mücadele eden ordunun farklı birliklerinin birer neferiyiz.

Biz aynı davaya, insanlığın en kutsal davası olan Sosyalizm Davasına baş koymuşuz.

Her ne kadar bu ayrılık hüzünlendirse de biliyoruz ki, Raul Yoldaş, Yiğit Başkan Chavez Yoldaş’ın estirdiği rüzgârları, Bolivar’ın, Miranda’nın, Che’nin, Fidel’in kokularını görev yapacağı ülkeye de taşıyacak. O yüzden de gönlümüz rahat… 04.10.2012

Güle Güle Raul Yoldaş. Yolun Açık Olsun. Seni unutmayacağız.

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email