Gezi soruşturmaları, baskı ve sürgünlere karşı mücadele devam ediyor!

 

Gezi soruşturmaları, baskı ve sürgünlere karşı mücadele devam ediyor!

Ankara Seyranbağları’nda bulunan Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi öğrencilerini ve öğretmenlerini, Gezi Direnişi’mize katıldıkları gerekçesiyle ihbar etmeyen ve cezalandırmayan onurlu okul yöneticilerimize sahip çıkıyoruz. Bu onurlu davranışlarından dolayı kendilerine Tayyipgiller’ce verilen sürgün ve görevden alma cezalarını kınıyoruz.

Başta Seyranbağları Halkı ve öğrenci velileri olarak çocuklarımıza, okulumuza, öğretmenlerimize sahip çıkıyoruz, eğitim hakkımız için mücadele ediyoruz.

Bu kapsamda Özgürlük Parkı Forumunda alınan kararlar doğrultusunda bir dizi eylem gerçekleştirdik.

Önce okulumuzun önünde stant açarak imza kampanyası başlattık. Daha sonra 6 Kasım 2013 Çarşamba günü Seyran PTT önünde kitlesel bir basın açıklaması ile Milli Eğitim Bakanlığına toplu faks çektik. Buradaki basın açıklaması metnini Özgürlük Parkı Forumu ve veliler adına Halkın Kurtuluş Partisi kadın komitesi üyesi Serap Kardeşoğlu okudu. Eyleme basının da ilgisi yoğundu.

Eylemleri daha da büyütmek adına imza kampanyası Konur Sokağa taşındı ve binlerce imza toplandı.

Aynı zamanda başta Ankara Direniyor olmak üzere sosyal medya aracılığı ile kamuoyuna duyurular yapıldı.

Yine başta Seyranbağları Halkı ve öğrenci velileri gelmek üzere Eğitim-Sen şubelerinin çağrısı ile 9 Kasım 2013 günü Kızılay YKM önünde toplanılarak Milli Eğitim Bakanlığına yüründü.

Kurtuluş Partililer olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne çağrı yapıyoruz: Bu hukuksuz uygulamadan derhal vazgeçiniz! Okulumuzda eğitim öğretimin aksamaması ve çocuklarımızın daha fazla zarar görmemesi için bu haksız cezaları geri çekiniz! Bu hukuksuzluğun ortadan kalkmaması durumunda eylemlerimizi daha da büyüterek devam ettireceğimizi duyuruyoruz.

Ankara’dan Kurtuluş Partili Kadınlar

 

Print Friendly, PDF & Email