Gezi Parkı’na vahşi saldırı: Unutmayın! Biz Unutmayacağız!

 

Gezi Parkı’na vahşi saldırı:

Unutmayın! Biz Unutmayacağız!

Zalimliğinizin hesabını er ya da geç ama mutlaka vereceksiniz!

Tayyipgiller’in polisi, Taksim Gezi Parkı’na ve Taksim’e müdahale etti. Taksim Meydanı’nı ve Gezi Parkı’nı “ele geçirdi”. Ve yüzlerce yaralı var.

Tayyipgiller’in zalimliğine, pervasızlığına, insan, doğa, hayvan düşmanlığına “artık yeter! diyerek ayağa kalkan, isyan, direnişe geçen milyonlarca insan şu anda, İsyan-Direnişin 19’uncu günü akşamında, bir kez daha ayakta, bir kez daha binlerce, yüz binlerce insan aynı sloganı haykırıyor: “Her Yer taksim Her Yer Direniş!” diye.

Parababalarının Ortaçağcı iktidarı bir kez daha saldırdı insana, doğaya, çevreye. Bir kez daha lanetlenecek bir eylem gerçekleştirdi. Ama artık boşa kürek çekiyor Parabaları ve onların iktidarı: İnsanlar korku duvarını aştı. Polisin gazı, suyu, bombası artık vız geliyor. İnsanlar göğüslerini siper ediyorlar gaz bombalarına, tazyikli suya.

Sadece Taksim’de, İstiklal Caddesi’nde, Sıraselviler’de Harbiye’de değil, İstanbul’un bütün sokaklarında, ülkenin her yerinde insanlar ayakta. Şu anda Ankara Halkı, İstanbul yolunu trafiğe kapatmış durumda. İzmir’de insanlar akın akın sokaklara çıkıyor, sloganlar haykırıyor. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde namuslu insanlar ayakta.

Bir zamanlar her ilerici gençlik hareketine “Jön Türkler”, “Genç Türkler” denirdi. Şimdi de dünya insanlığı, aynen Brezilya’daki eylemde: “Burası artık Türkiye” diye haykırıyorlar. Halkımız, halklarımız bir kez daha dünya halklarına armağanda bulundu.

Şan olsun onlara!

Şan olsun Gezi direnişçilerine!

 

Tayyipgiller ve onların polisleri sakın sevinmesinler:

Korku duvarı aşıldı, Zafer bir kez kazanıldı!

Bu yenilgiyi asla unutamayacaksınız!

Sizi ve o aşağılık düzeninizi mutlaka ama mutlaka alaşağı edeceğiz!

Taksim’de nasıl yendiysek sizi, bu kez tüm ülkede yeneceğiz!

Unutmayın! Biz Unutmayacağız!

Her Yer Taksim! Her yer Direniş!

15 Haziran 2013 Saat: 23.40

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

 FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Print Friendly, PDF & Email