Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’a verilen 11 Yıl 8 ay hapis cezası ve siyaset yasağı cezası üzerine son 15 gün içerisinde açılan 2 soruşturma ile birlikte istenen hapis cezası miktarı 42 yıla yükseldi! Amaç: Siyaseten susturmak!

Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’a soruşturma üstüne soruşturma açılmaya devam ediyor. Bu seferki soruşturma Genel Başkan’ımızın yazdığı Kaçak Saraylı Despot ve Çıkar Ortakları kitabından açıldı. Genel Başkan’ımız, Şubat 2023’te basılan bu kitabında AKP’giller’in Reislerinin tüm suçlarını, hukuksuzluklarını bir bir ortaya dökmüştü yine.

Artık AKP’giller’in hukuk bürosuna dönüşen Yargı boş durur mu?

Hemen halkı susturmak için kullandıkları TCK’nin hapis cezası gerektiren 299’uncu maddesinden (Cumhurbaşkanına Hakaret) ve siyaseten yasaklı hale getirilmesi demek olan TCK’nin 53’üncü maddesinden soruşturma açtılar.

Genel Başkan’ımız 7 Temmuz 2023 günü İstanbul Emniyet Müdürlüğünde her zaman olduğu gibi bir kez daha AKP’giller’i yargıladı ve ifadesi yoluyla bir de mesaj gönderdi Savcılara:

“Savcı Bey, şunu demek istiyorsunuz aslında: ‘Biz Reise laf söyletmeyiz. Türkiye’de Reise olumsuz laf eden herkes suçludur ve bu anlayış bizim için en temel kanundur. Biz sadece o kanuna uyarız ve ona göre icraat yaparız.’

“Buyurun yapın, ne diyelim…

“Fakat unutmayın ki bu günler geçecek. Aslında sizin savunduğunuz iktidar ömrünün sonbaharını yaşıyor, söylemiş olayım. Sonbaharın sonu kıştır ve onun sonu da sondur. Bu iktidarın bütün sorumluları bir bir bu adliyelere gelecektir. Emri sadece Anayasadan, TCK’den ve vicdanından alan, aklı hür, irfanı hür, vicdanı hür savcı ve yargıçlardan oluşan mahkemelerin önüne çıkacaklar ve işledikleri suçların bir bir hesabını verecekler!”

İşte böylesine korkusuz, yiğit ve cesurdur HKP Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut!

Böylesine kendisini davasına adamış, ateşin kalbine atmıştır.

İstedikleri kadar soruşturma ve dava açsınlar, Genel Başkan’ımız yazmaya, söylemeye, haykırmaya, mücadele etmeye ısrarla devam edecektir.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

08 Temmuz 2023

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email