Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut, Türkiye Psikiyatri Derneği’ne çağrıda bulundu: “Narsistik ve Mitomanik Kişilik Bozukluğu bulunan, Kriminal Psikopat olan Tayyip Erdoğan’ın bir gün bile kamu görevi yapamayacağına dair rapor verilmelidir”

Bilindiği gibi doktor, aynı zamanda film yönetmeni olan film yönetmenliği de yapan Mustafa Altıoklar, yıllar önce Tayyip Erdoğan’ın “Narsistik Kişilik Bozukluğu” hastası olduğunu açık ve kesin biçimde ispatlamıştı. Üniversite eğitimi sırasında aynı zamanda Tatbiki Psikoloji dersleri de almış olan Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut, daha önceki yazılarından hatırlanacağı gibi Türkiye Halkının başına ABD, İngiltere ve İsrail tarafından 20 yıldır bela edilen AKP’giller’in Reisi’nin aynı zamanda Mitoman ve Kriminal Psikopat olduğu tespitinde bulunmuştu.

Genel Başkan’ımız, 27 Eylül tarihinde bir çağrı kaleme alarak RTE’nin bu hastalıklarından dolayı tek bir gün kamu görevi yapamayacağına ilişkin tespit yapılıp rapor yazılması konusunda Türkiye Psikiyatri Derneği’ni göreve çağırdı. Söz konusu çağrı, HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Sait Kıran tarafından Genel Merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Psikiyatri Derneği yetkililerine elden teslim edildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Av. Sait Kıran şu ifadeleri kullandı:

***

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut (Efe)  bugün Türkiye Psikiyatri Derneği’ne başvuruda bulundu. Şu an AKP’giller’in Reisi olan ve bize göre diplomasız olduğu için meşru olmayan biçimde Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden Recep Tayyip Erdoğan’ın psikiyatrik rahatsızlıkları nedeni ile bu durumunun tespiti ve görevden alınabilmesi için gerekli girişimlerde bulunmalarını talep etti.
Recep Tayyip Erdoğan’da Narsistik Kişilik Bozukluğu olduğuna dair yaygın bir kanı var kamuoyunda. Genel Başkan’ımızın değerlendirmesine göre; AKP’giller’in reisinde aynı zamanda Mitomanik Kişilik Bozukluğu ve Kriminal Psikopatik Kişilik Bozukluğu bulunmaktadır. Bunun bilimsel olarak teşhis edilmesi için Türkiye Psikiyatri Derneği’ne başvurduk.
Bildiğimiz, gibi belirtilen psikiyatrik hastalıkları olan bir kişinin devletin en yüksek makamını işgal etmesi hukuka da uygun değildir. Ülkemizin halkımızın çıkarları ve geleceği açısından ciddi tehlike oluşturmaktadır. Bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için Halkın kurtuluş Partisi Genel Başkanı bu başvuruda bulunmuştur. Umuyoruz ki Türkiye Psikiyatri Derneği, doktorluğun ve görevinin gerektirdiğini yerine getirir. Ve bu konuda gerekli adımları atar. Halkın Kurtuluş Partisi olarak bunun takipçisi olacağız.

28 Eylül 2022

HKP Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email