Genel Başkan’ımız Nurullah (Ankut) Efe’nin Eşi Hacer (Ankut) Efe Yoldaş’a “Cumhurbaşkanına Hakaret”ten açılan davanın ilk duruşması görüldü

Eşi ile birlikte hayatını Devrim mücadelesine adamış, gerçek vatansever, insansever, hayvansever, doğasever yani Gerçek Devrimci Genel Başkan’ımız Nurullah (Ankut) Efe’ye AKP’giller’in açtırdıkları soruşturmalar, davalar yetmezmiş gibi şimdi de eşi Hacer (Ankut) Efe Yoldaş’a; diplomasız olduğu halde Cumhurbaşkanlığı makamında oturan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiası ile ceza davası açıldı. Açılan davanın ilk duruşması bugün Bakırköy Adliyesinde görüldü.

Hacer Yoldaş’ımıza açılan davanın sebebi, Genel Başkanı’mız Nurullah (Ankut) Efe’nin, Hamza Yerlikaya’nın sahte diplomasını konu alan yazısını sosyal medyada paylaşmış olmasıdır. AKP’giller’in korkusu görüldüğü gibi o kadar büyüktür ki, sadece yazıyı paylaşmış olan Genel Başkan’ımızın kavga ve hayat yoldaşı Hacer Hoca’mıza “Cumhurbaşkanına Hakaret”ten dava açmışlardır. Ancak Hacer Yoldaş’ımız, hayvan düşmanları tarafından kendisine geçmişte de açılan davalarda da yargılanmış ve insan, hayvan, doğa sevgisinden ve tabiî ki devrimci duruşundan bir adım dahi geri atmayarak mücadelesini sürdürmüştür.

Hakkında açılan “Cumhurbaşkanına Hakaret” davası da onu yıldıramayacaktır; Hacer (Ankut) Efe Yoldaş, mücadelesini her koşulda devam ettirecektir. Hacer Hoca’mız tıpkı kendini kaydı hayat şartıyla Devrimci Kavgaya vakfeden Genel Başkan’ımız Nurullah (Ankut) Efe gibi mücadelesine son soluğuna dek devam edecektir!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

01 Şubat 2022

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email