Gebze İlçe Örgütünden: Tayyipgiller Anayasasına HAYIR

Kurtuluş Partisi  Gebze İlçe Örgütünden;
 
“TAYYİPGİLLER ANAYASASINA HAYIR!”
Diyen Kurtuluş Partilileri Engelleme Çabaları Boşa Çıktı
 
AB-D Emperyalistlerinin, Türkiye’yi “Ilımlı İslam”a götürme ve Yeni Sevr’i uygulatma projesi olan anayasa değişikliğine karşı Halkın Kurtuluş Partisi olarak “HAYIR!” diyoruz.
Kurtuluş Partisi olarak, diğer tüm siyasi partiler gibi, Yüksek Seçim Kurulunun propaganda yasağının kaldırıldığını ve belediyelerin uygun gördüğü yerlerde siyasi partilerin propaganda faaliyetlerini yürütebileceğini duyurmasının ardından propaganda faaliyetlerimize başladık. 27 Ağustos Pazar günü Kocaeli’de “TAYYİPGİLLER ANAYASASINA HAYIR!” yazılı afişlerimizi yapıştırdık.
Ancak referandumla ilgili propaganda serbestliğinin olduğu bir dönemde ne hikmetse polis tarafından arkadaşlarımızın afişleme faaliyeti Derince’de engellendi. Arkadaşlarımız saatlerce Emniyette tutularak afiş yapmaları Polis tarafından engellenmeye çalışıldı. Polis ayrıca Kurtuluş Partililerin elinde bulunan afişlere ve diğer afiş malzemelerine hukuksuz bir şekilde el koymuş, bir siyasi partinin yasal hakkı olan propaganda faaliyetine bilinçli olarak engel olmuştur. Aynı tavrı Tayyipgiller’e ve diğer Evet’çilere göstermediği gün gibi aşikardır. Polis, çifte standart uygulamaktadır.
Amaç, “Tayyipgiller Anayasasına Hayır” diyenleri yıldırmak, engellemeye çalışmaktır.
Yine aynı gün Gebze’de MopaşÖnü’nde “Tayyipgiller Anayasasına Hayır” broşürlerimizi dağıtmaya başladık. Ancak burada önce zabıtanın sözlü müdahalesiyle karşılaştık. Ardından zabıta, başka zabıta ekiplerini ve polis ekiplerini çağırdı. Ortalık zabıta ve polisten geçilmeyen bir mahşer yerine döndü. Bildiri almak isteyenler polisin varlığından rahatsızlık duymuş, ayrıca polis ortamı provoke etmeye çalışmıştır.
Polisin orada bulunmasından cesaret alan kendini bilmez birileri broşürümüzü yırtma küstahlığında bulunmuşlardır. Bu kişilere Kurtuluş Partililerce, fiziki olarak anladıkları dilde anında müdahale edilmiştir. Bizden gerekli yanıtı alan bu kişileri, polisler yanlarına alarak bizden şikâyetçi olması yönünde kışkırttılar ve provokasyonlarına devam ettiler. Bunun üzerine kucağında 11 aylık bebeğiyle Partimiz üyesi bir Kadın Yoldaşımız ve bir Yoldaşımız daha gözaltına alındı ve saatlerce emniyette tutuldu.
Emniyetteki karşılaşmada bu kendini bilmezler bize, “böyle olacağını bilseydik o broşürü yırtmazdık. Bizim zaten siyasetle ilgimiz yok. Bizi sizden şikâyetçi olmak için polisler teşvik ettiler. Yoksa ne işimiz var burada.” diyerek polisin provokasyonunu kendi ağızlarıyla itiraf etmişlerdir.
Biz Kurtuluş Partililere Tayyipgiller’in polisinin, zabıtasının engelleme çabaları, provokasyonu vız gelir. Yeni Sevr’le ülkemizin üç parçaya bölünmesine ve insanlarımızın tıpkı Irak’ta olduğu gibi kanlı boğazlaşmalar içine girmesine karşı seyirci kalmayacağız. Bu planın asıl tezgâhlayıcıları AB-D Emperyalistlerine ve onun yerli uşakları Tayyipgiller’e karşı kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz.
Tayyipgiller Anayasasına HAYIR diyoruz,
ÇÜNKÜ Tayyipgiller bu anayasa değişikliğiyle yargıyı denetim altına almak ve yüksek yargı organlarını kendi hukuk bürolarına dönüştürmeye çalışıyorlar.
ÇÜNKÜ AB-D Emperyalistlerinin emriyle Yeni Sevr’i hayata geçirmek istiyorlar.
ÇÜNKÜ Yeni Sevr’le ülkemizi en az üç parçaya bölmek ve tıpkı Irak’ta olduğu gibi insanlarımızı kanlı boğazlaşmalara sürüklemek istiyorlar.
ÇÜNKÜ bugün bu geriye gidişe direnen bir tek YARGI kalmıştır. Ordu Gençliği ne yazık ki, Ergenekon maskeli hukuk saldırısıyla şimdilik sindirilmiştir. Bu yüzden şimdi sırada Yüksek Yargı Organları: Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, Hâkim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) vardır.
Gün bu vatan ve millet düşmanı saldırıyı bertaraf etmek için mücadele etme günüdür.
Buradan basına ve kamuoyuna, Kocaeli ve Gebze emniyetinin, Partimizin “Tayyipgiller Anayasasına Hayır!” faaliyetlerine karşı kışkırtma ve provokasyonlara varan davranışlarından vazgeçmelerini aksi takdirde Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunacağımızı açıklamak isteriz. 28.08.2010
 
 
Print Friendly, PDF & Email