Faşizme Karşı Direnişi ve Kararlılığı, 12 Eylül Mahpusluklarında bile yükselten Hasan SEMERCİ Yoldaş Kavgamızda Yaşıyor!

Faşizme Karşı Direnişi ve Kararlılığı, 12 Eylül Mahpusluklarında bile yükselten

Hasan SEMERCİ Yoldaş Kavgamızda Yaşıyor!

Onurlu, devrimci bir yaşam… 30 yıllık mücadele, kararlılık; Sosyalizmi ve Hikmet Kıvılcımlı düşüncesini sahipleniş: Hasan Semerci Yoldaş!

Hasan Yoldaş’ı da bir 12 Eylül’de, 2006’nın 12 Eylülü’nde yitirdik. Henüz çocuk denecek yaşta, 16-17 yaşındayken devrimci mücadeleye atılan Hasan Semerci Yoldaş, gençlik yıllarında hem inşaat işçiliğiyle ekmeğini kazanır, hem de gönüllü neferliğini yürütürdü Devrimci Derleniş’in.Önce Seyranbağları’nda, ardından Yenimahalle’de halkın dostu, faşistlerin korkulu rüyası oldu.

Antifaşist mücadelede ne kavgadan, ne de vurmaktan-vurulmaktan sakınmadı. 12 Eylül Faşizmini, cezaevinde karşılamıştı Hasan Yoldaş. Onun mahpusluğu, 12 Eylül Faşizmine karşı direnmenin ve kararlılığın abidesi oldu. Hiçbir zaman karamsarlığa düşmedi, serzeniş, yılgınlık sözleri çıkmadı ağzından.

Hiçbir baskı ve zulmün yıkamadığı o heybetli bedenini, kanser illeti yıktı ve onu beş yıl önce bedence aramızdan aldı. Tıpkı devrimciliği gibiydi hastalık dönemi de: Sessiz, serzenişsiz, alçakgönüllü… Son günlerinde bile Partimizle ilgili sorular yöneltiyor, yatağa düşen bedenine inat, bir an önce iyileşip kavgaya devam etme sözleri veriyordu.

Sözünü tuttun Hasan Yoldaş!

Bedenin değil ama anıların ve örnek devrimciliğin kavgamızda yaşamaya devam ediyor. 12 Eylül 2011

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

GENEL MERKEZİ

   

Print Friendly, PDF & Email