Eski DGM Savcısı N. Mete Yüksel: “Erdoğan ve avanesi de FETÖ’cülükten yargılanmalı””

FETÖ’cülükten dolayı adım adım çelik bileziğe yaklaşıyorsun be Hafız…

Diğer işlediğiniz binbir suçtan olduğu gibi, FETÖ’nün bir numaralı siyasi ayağı olmak hainane suçundan da asla kurtuluşunuz olmayacak!

Bunu aklına çelik bir kalemle yaz, Kaçak Saraylı Hafız!

Bak, eski DGM Savcısı, FETÖ’yü terör örgütü olduğundan dolayı yargılamak için iddianame hazırlayan Nuh Mete Yüksel de apaçık şekilde diyor senin için ve avanen için.

Neyi mi?

Şunu:

“GEREKİRSE CUMHURBAŞKANI YARGILANMALI”

“- FETÖ’nün siyasi ayağı varsa, bu hangi yolla ortaya çıkarılmalı? Cumhurbaşkanı, 15 Temmuz’dan sonra “Allah affetsin, kandırıldık” demişti. Ne olmalı?

“Yargılanmaları gerekiyor. Özeleştiri yetmez.

“- Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da mı yargılanması gerekiyor?

“Gerekirse yargılanmalı. Beni içeri attıracaksın.” (https://odatv.com/ecevit-gulenin-adamiydi-erdogan-yargilanmali-19022029.html)

Nuh Mete Yüksel’i, FETÖ, İblisçe bir alçaklıkla, yani kendi kadınını bu adama sunarak, o anı da kaydedip kaset yaparak görevden aldırıyor, mesleki hayatını bir anlamda sonlandırıyor. Tabiî böylece de kendisini DGM Savcısının, yargısının elinden kurtarmış oluyor, senin uzun yıllar beraber yol yürüdüğün FETÖ. Basit bir göreve naklediliyor Nuh Mete Yüksel, oradan da emekli oluyor. Hazırlamakta olduğu dosya da Tayyipgiller’in yaptığı bir yasa değişikliği sebebiyle takipsizlikle sonuçlandırılıyor.

Bakın, Nuh Mete Yüksel bundan 20 sene önce, FETÖ’nün devlet içine sızarak onu ele geçirmeyi amaçlayan bir terör örgütü olduğunu belirliyor ve o suçla iddianame hazırlıyor. Sene 2000’dir…

Ne diyor Nuh Mete Yüksel?

“FETÖ’nün siyasi ayağı olan Tayyip Erdoğan ve avanesinin yargılanmaları gerekiyor.”

“Allah affetsin, demek yetmez.”

Hukuk böyle der, Tayyip…

Oysa sen, hukuk, kanun, nizam, hiçbir şey takmam, diyorsun. Yanılmışız, kandırılmışız, Allah bizi affetsin, deyip çıkıyorsun işin içinden FETÖ’ye verdiğin 10 küsur yıllık sınırsız destek konusunda.

Eğer “Yanılmışız, Allah affetsin” demekle işin içinden çıkılsaydı, suçtan kurtulunsaydı, bütün suçlular yani bütün hırsızlar, bütün soysuzlar, bütün katiller, bütün tecavüzcüler, bütün vatan satıcıları, bütün kamu malı aşırıcıları aynı şeyi söyler kurtulurlardı…

Mahkemelere de, cezaevlerine de hiç gerek kalmazdı…

Böyle bir dünya var mı yahu?

Bu dünyada adaletin önüne çıkıp hesap vereceksin Tayyip! Hem de tüm avanenle birlikte.

Bundan asla kaçışın, kurtuluşun olmayacak!

Bir de hiç utanıp sıkılmadan sağı solu FETÖ’cülükle suçluyorsun be… FETÖ’nün siyasi ayağı olmakla suçluyorsun. FETÖ’ye yardım ve yataklık etmekle suçluyorsun.

Allah’tan kork be Tayyip!

Hiç mi vicdan, izan, merhamet, hak, adalet duygusu kalmadı sende?

Yahu bu memlekette FETÖ’ye en büyük yardımı sen ve avanen yapmadı mı?

Ve bunu yaptığınızı sen şu açık, herkesin anlayabileceği ve kesin ifadelerle ortaya koymadın mı?

Bak ne demişsin:

“Şimdiye kadar cemaatteki kardeşlerimiz bizden ne istediler de yapmadık.” (https://www.star.com.tr/politika/geri-adim-beklemeyin-haber-809317/)

Eğer cemaat olarak değerlendirilecekse, cemaatin mensupları, en ileri gelenleri bugüne kadar Tayyip Erdoğan’a ne getirdiler de Tayyip Erdoğan bunu geri gönderdi? Üniversitelerin hazırlanması, üniversitelerin verilmesi ile ilgili adımlardan tutunuz da birçok faaliyete yönelik yapabileceğimiz ne varsa bunları yaptık. Benden geri dönen hiçbir şey yoktur. Buna Rabbim şahittir.” (https://www.borsagundem.com/haber/basbakan-erdogandan-cemaate-cevap/164406)

“Bu Pensilvanya’nın ne olduğunu, kim olduğunu sizler zaten anladınız. Onu zaten tanıdınız.

“Kardeşlerim, geçenlerde ne diyor?

“Benimle ilgili söylediği ifade şu. Yazıklar olsun, yazıklar olsun. ‘Bu Uzun’ diyor, ‘bize çok hainlik yaptı.’ Nasıl hainlik yaptıysak?..

“17 üniversite kurmak için geldiler, hepsini onadım. Bu muydu hainlik be! Bu ne vicdandır be! Okullar için yer istedi, verdik. Uluslararası camiada davet ettiler, devlet başkanlarına, hükümet başkanlarına bunları biz refere ettik. Olimpiyat dediler, her türlü desteği verdik.

“Ne nankörlük bu ya… Ne istediniz de alamadınız?”(https://www.youtube.com/watch?v=-m9NL8xz_Hw)

Bundan daha net ve açık itiraf olur mu, Tayyip?

Bak, FETÖ’nün en önde gelen siyasi ayağı olduğuna dair Allah’ı da şahit gösteriyorsun. “Buna Rabbim şahittir” diyorsun.

Ne olacak şimdi?

Rabbinin şahitliğini tanımıyor musun?

Kabul etmiyor musun?

Evet, Tayyip…

Damadın FETÖ okullarında okumadı mı?

Kadir Topbaş’ının damadı FETÖ’nün en önde gelen adamlarından değil mi?

Ya da Bülent Arınç’ın damadı ve kendisi…

Melih Gökçek’in parsel parsel vermedi mi FETÖ’ye Ankara’nın arazilerini?

Adaleti o hale getirdiniz ki FETÖ’yle birlikte Türkiye’de Tayyip; ondan adından başka hiçbir şey bırakmadınız.

Sizler dışarıdasınız, saraylarda, villalarda, köşklerde saltanat sürmektesiniz; FETÖ’nün alt düzeydeki adamları içeride.

Eğer sizde vicdanın ve adalet duygusunun zerresi olsa bu durumdan utanırsınız yahu. Vicdanınız kaldırmazdı bu yükü. Ama sizde kalmamış ki vicdan denen ahlâki ve insani değerler hazinesi. Boşalmış, iflas etmiş.

Aslında aydın ve vicdan sahibi milyonlarca insan adı gibi bilmektedir Tayyip, FETÖ’nün bir numaralı siyasi ayağının sen ve avanen olduğunu.

Ama güç sizde. Korkusundan sesini çıkaramıyor insanlarımız. Arkana aldığın ABD ve AB Emperyalist Haydutlarının yerel taşeronu olarak esir aldın 82 milyon insanımızı. İnsanlarımız, “aklımız eriyor ama gücümüz yetmiyor” çaresizliği içinde kıvranmaktadır.

Ama geçecek bu günler de Tayyip…

Kitleler yavaş yavaş daha da cesaret kazanacak. Herkes haykırmaya başlayacak gerçekleri.

Bak Nuh Mete Yüksel bile korkuyor sizin zulmünüzden. “Beni içeri attıracaksın” diyor muhabire. “Daha fazla açıklamaya yapmaya, daha kesin konuşmaya zorlama”, diyor.

Fakat iyi kötü de konuşmuş oluyor. Diyeceğini yarım ağızla da olsa demiş oluyor. “Tayyip Erdoğan da yargılanmalı” diyor, Tayyip.

İşte gerçek olacak bir gün bu…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

21 Şubat 2020
Nurullah Ankut
HKP Genel Başkanı

Print Friendly, PDF & Email