“Ermeni Soykırımı” Yalanına Karşı Taksim’deydik!

“Ermeni Soykırımı” Yalanına Karşı Taksim’deydik!

Ülkemizi “Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)”un içine sürükleyen, AB-D Emperyalistlerinin sürekli olarak savundukları  “Ermeni Soykırımı” Yalanı”na karşı bu yıl da soykırım yalanını savunan ve bunun için düzenlenen anmalara karşı Taksim Odakule’de eylem yaptık. 

Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü olarak, Emperyalistlerin Soykırım Yalanına karşı 24 Nisan’da Taksim Odakule’de buluştuk. Eylemimiz 19.19’da Taksim Tünel Meydanı’na doğru yürüyüşle başladı. Yürüyüş boyunca “Soykırım Yalanı, Emperyalist Planı”, “Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Türk-Kürt-Ermeni Halklarının Kardeşliği”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız” sloganlarımız atıldı.

Soykırım yalanını savunan grubun bulunduğu yeri polis barikatlarla korumaya almıştı. Polisin engellemelerine rağmen eylemimize devam ettik. HKP İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina basın açıklamamızı gerçekleştirdi. Soykırım yalanını savunanlara karşı tezlerimizi savunduk ve gerçekleri anlattık.

Pınar Akbina basın açıklamasında şunları dile getirdi. “Yapmaya çalıştığınız çok ayıp, utanç verici bir şey. 1916’da Birinci Emperyalist Yağma Savaşı’nda İngiliz Savaş Propaganda Bürosu’nun sadece ve sadece “Savaş Propagandası” olarak ürettiği “Mavi Kitap” adıyla ünlü, en düzenbazca ve İblisçe yalanlardan derleşik sözde kitapta anılan yalanları ve iftiraları savunuyorsunuz hâlâ. …

O dönemde yaşananın karşılıklı bir çatışma ve katliam olduğu, her iki tarafın da büyük kayıplar verip acılar çektiği çok açık bir gerçektir. Bu acıların yaşanmasına sebep de Batılı Emperyalist haydutlar; İngiliz, Fransız, Amerikan ve İtalyanlarla Rus Çarlığı’dır. ”

Basın açıklamasından sonra sloganlarımız ile eylemimiz sona erdi.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, halkları birbirine boğazlatma projesi olan, BOP’a karşı mücadele etmekten, gerçekleri savunmaktan asla geri durmayacağımızı bir kez daha söylüyoruz. Ve diyoruz ki; bu yalanı savunanlar Türk, Kürt ve Ermeni Halklarına ihanet etmektedir! 24.04.2017

 

Kahrolsun AB-D Emperyalizmi!

Yaşasın Türk-Kürt-Ermeni Halklarının Kardeşliği!

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email