Ermenek Katliamı Davası Sürüyor

ermenek1Ermenek’te, 28 Ekim 2014’te yaşanan maden cinayetinin ardından Halkın Kurtuluş Partisi olarak, başta dönemin Başbakanı Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, dönemin Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve ilgili bürokratlar ve madeni işleten Has Şekerler Madencilik Limitet Şirketi Yöneticileri ve Yetkilileri hakkında Suç Duyurusunda bulunmuştuk.

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi’nin 45. yıldönümüne denk gelen 15 Haziran 2015 Pazartesi günü davanın ilk duruşması başladı. Halkın Kurtuluş Partisi olarak duruşmayı takip ettik.

16 Haziran 2015 saat 12.30’da Ermenek adliyesi önünde şehit işçi ailelerin de katılımıyla basın açıklaması gerçekleştirdik.

Basın açıklamamızı Genel Sekreter Yardımcısı ve Ankara İl Başkanımız Av. Sait KIRAN yaptı.

Basın açıklamamıza Genel Başkan Yardımcısı Av. Orhan ÖZER ve Partili Yoldaşlarımız da katıldı.

Sait kıran basın açıklamasında, yaşanılanın kaza değil resmen cinayet olduğunu, 15 bin liralık bir sondaj makinesi maliyetinden kaçınıldığı için bu cinayetin gerçekleştiğini söyledi. Ve Halkın Kurtuluş Partisi olarak davanın takipçisi olacağımıza vurgu yaptı.

Basın açıklaması sırasında şehit işçi ailelerinden kadınlar parti bayrağımızı ellerine alarak basın açıklamamıza katılıp onlar da acılarını haykırdı.

 

Kaza Değil Cinayet Sorumluları Hesap Verecek!

Ermenek Halkı Yalnız Değildir!

Unutmayacağız Unutturmayacağız!

 

16.06.2015

Konya’dan Kurtuluş Partililer

 

ermenek2 ermenek4

Print Friendly, PDF & Email