ŞENTEPE ŞEHİTLERİ 1 EYLÜL’DE İZMİR’DE ANILDI.

           ŞENTEPE ŞEHİTLERİ 1 EYLÜL’DE İZMİR’DE ANILDI.

   1 Eylül şafağında üç kızıl yıldızımız Mahmut İbo Şadi yoldaşlarımız hunharca katledilmişlerdi 1978 yılında. Üç şehitlerimizin anısına düzenlediğimiz İzmir İl binasındaki toplantıda üç şehitlerin nezdinde tüm devrim şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı.
              Muharrem SELÇUK arkadaşımızın yönettiği toplantıda, Ana konuşmayı Değer YILDIZ arkadaşımız yaparak Şentepe katliamını anlattı. Bugünkü ülkemizin durumuna değinerek Kurtuluş Partililerin daha çok çalışmasına ve Halk İktidarını kurmasına vurgu yaptı.
Konuşmasının ardından Aras Kargo işgalini fiili olarak olayı yaşayan Yusuf GENÇER arkadaşa söz verildi. Yoldaşımız Aras Kargo işgalinin öncesini ve işgali anlatarak önderliğin nasıl yapıldığını ve sarı sendikacılara nasıl ders verildiğini anlatarak yaptığımız direniş ve işgallerde mücadelenin devam ettiğini, bugünde görevin referandumda hayır çıkması için mücadele etmek olduğunu anlattı.
               Konuşmanın ardından iki genç yoldaşımızın “Üç Şehitler Destanı”nı içtenlikle duyarak okuması hepimizi duygulandırdı.
                1 Eylül dünya barış gününde barış isteminin içinin boşaltıldığı, Nazileri başta destekleyen ABD emperyalistlerinin Nazileri koçbaşı gibi kullandığı, Stalingrad Savunmasıyla başlayan Nazi’lerin Sovyetler Birliği tarafından püskürtülmesi ve Kızıl Ordu’nun Avrupa içlerine yürümesinin emperyalistleri korkuttuğu anlatıldı. Emperyalistlerin Normandiya çıkarmasıyla hızla ilerleyerek Kızıl Ordu’yu durdurduğunu esasında Sosyalist Anavatan’ın yok edilmesi için alman Faşistlerine göz yumulduğu söz alan konuşmacı tarafından anlatıldı. İl Başkanı söz alarak görevlerimizi bir kez daha hatırlattı.
                Şehitlerimizin katledilişinin 32.yılında söz veriyoruz. Yapacağımız her örgütlenmede, yapılan ve yapılacak her direniş, işgalde Mahmut İbo,Şadi, Engin, Mehmet ve diğer yoldaşlarımız yaşayacaklar ve O güzel günü mutlaka göreceklerdir.
                                                                           İzmir’den Kurtuluş Partililer
Print Friendly, PDF & Email