Engelli Yurttaşlarımızın hakkını yiyen başta Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk olmak üzere, tüm yetkililer hakkında Suç Duyurusunda bulunduk

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, 21.10.2020 tarihinde TBMM’de yaptığı açıklamalarda; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Sağlık Bakanlığı sistemine göre, engelli sağlık kurulu raporu bulunmayan ve engelli olmayan, Sağlık Bakanlığının engelli sağlık raporu sisteminde kaydı olmadığı halde usulsüzce engelli olarak kayda geçtiği anlaşılan 442 bin 309 kişiye 2018-2019 yılları içinde usulsüz ödeme yaptığını belirtmişti.

Aynı zamanda Sayıştay raporunda, bakanlığın alacaklarını takip etmek yerine, mevzuata aykırı olarak 685 milyon 860 bin liralık alacağını sildiği ortaya çıkmıştı.

Bu gelişme ve açıklamalar üzerine, basından edindiğimiz diğer delillere de dayanarak, başta Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk olmak üzere, suça karıştığı tespit edilen tüm yetkililer hakkında, zimmet ve resmi evrakta sahtecilik suçlarından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Suç Duyurusunda bulunduk.

Partimiz, halkımızın ve özellikle tüm mağdur kesimlerin haklarının doğal koruyucusudur. Parti Programı’mızda emektar, çilekeş halk kesimlerimizle, işçilerimiz, köylülerimiz, kadınlarımızla birlikte engelli vatandaşlarımızın da sorunları ve çözümleri üzerine özel bir bölüm düzenlenmiştir:

“ENGELLİLER SORUNU

“Türkiye’de 8.5 milyon engelli insanımız vardır.

“Partimiz, bu insanlarımızın öncelikle eğitimlerinin eksiksiz yapılması, sonra da toplumun üretim ve yönetim dahil her alanında yer ve rol alması için gerekli olan her çalışmayı yapar. Bu insanlarımızın da tam bir özgüvene sahip olarak, üreterek, yaratarak mutlu bir hayat sürmeleri için yapılması gerekenleri, eksiksiz yapar.”

Parti Programı’mız ve mücadele anlayışımız gereğince; kamu parasını ve halkın parasını zimmete geçirmekte, yandaşlarına dağıtmakta rekor kıran AKP iktidarının tüm yolsuzluklarına, tüm suçlarına karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. 26.10.2020

 Halkın Kurtuluş Partisi
(HKP) Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email