Emperyalistlerin “Ermeni Soykırımı” Yalanını Teşhir Eden HKP’ye Polis Engeli

IMG_20150424_192734Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) İzmir İl Örgütü; AB-D Emperyalistleri tarafından Türk – Kürt – Ermeni halklarını birbirine boğazlatmak, bölgemizi kan gölüne çevirerek aşağılık planlarını kolayca hayata geçirmek için ortaya atılan Ermeni Soykırımı yalanını teşhir etmek için yıllardır düzenlediği eylemlerine bu yıl da devam etti.

Her sene 24 Nisan günü, Basmane Meydanı’nda bulunan  İzmir Enternasyonel Fuarı’nın Basmane kapısı önünde basın açıklaması gerçekleştirerek Soykırım Yalanını protesto eden HKP İzmir İl Örgütü bu yıl da aynı etkinliği düzenlemek için Basmane Meydanı’ndaydı. İl binasından “Soykırım Yalanı AB-D Planı”, “Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız” sloganları eşliğinde bir yürüyüşle meydana gelen partililerin fuar kapısının önüne yürümelerine polis barikat kurarak izin vermedi. Ermeni Soykırımı yalanına alet olan, bu emperyalist planın bayraktarlığını yapanlara tanınan özgürlük, halkların arasına ekilmek istenen düşmanlık tohumlarına karşı bu yalanı belgeleriyle ortaya dökerek teşhir eden HKPlilere gösterilmedi.

IMG_135722908738843

Polisin kurduğu barikata, uyguladığı hukuksuz tavrına rağmen HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak tarafından Basmane Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamada “O dönemde yaşananın karşılıklı bir çatışma ve katliam olduğu, her iki tarafın da büyük kayıplar verip acılar çektiği çok açık bir gerçektir.

Bu acıların yaşanmasına sebep de Batılı Emperyalist haydutlar; İngiliz, Fransız, Amerikan ve İtalyanlarla Rus Çarlığı’dır.

Bu emperyalist çakallar Osmanlı’yı parça parça edip aralarında paylaşmak için, yüzyıllar boyu birlikte kardeşçe yaşamış iki halkın arasına kama sokuyorlar. Parçalıyorlar halkları. Ermeni Milletini boş hayallerle avutuyorlar. Nüfusça sadece yüzde 14 küsurunu oluşturduğu, İskenderun Körfezi’yle Trabzon’u birbirine bağlayan bir hattın doğusunda kalan geniş topraklar üzerinde sana bağımsız bir Ermeni devleti kuruvereceğiz, diyerek kandırıyorlar Ermeni burjuvalarını. Ve harp içindeki Osmanlı’yı arkadan vurduruyorlar, bu burjuvaların komuta ettiği Ermeni Ordusu’na.” diyen Çolak, soykırım yalanını meşrulaştırmak için üretilen sahte belgelerden örnekler vererek “Böyle namussuzca, ahlâksızca üretilmiş sahte belge, daha yığınla vardır Ermeni koleksiyonlarında. Hangi birini sayalım. Sahte “Aram Andonyan Telgrafları”nı mı?

Mustafa Kemal’i Bir sandalyede oturur gösteren fotoğrafa, fotomontajla yerleştirilmiş bir kesik baş ekleyerek, “Türklerin lideri katlettirdiği Ermeni çocuğun başı önünde keyifle oturuyor”, diye altına açıklama yazan iğrençliği, alçaklığı mı?

Ve de savaşı protesto etmek amacıyla bir Rus ressam tarafından yapılmış ve Moskova Müzesi’nde bugün de sergilenmekte olan kafataslarından oluşan piramit ve kargalar resmedilmiş tablo için “Türkler kestikleri Ermenilerin kafataslarından böyle piramit oluşturdular”, diyen alçakça, iğrenççe iftirayı mı?” dedi.

Emperyalistlerin soykırım yalalnıyla Türk – Kürt – Ermeni halklarını birbirine boğazlatmayı amaçladığına değinen Çolak konuşmasını “Yanlış anlaşılmasın; bizim Ermeni Halkıyla hiçbir sorunumuz yok. Onlara karşı asla olumsuz bir duygu ve düşünce beslemiyoruz. Keşke emperyalist çakallar 100 küsur yıl önce aramıza girmeseydi de eskiden olduğu gibi yüzyıllarca süren kardeşliğimiz aynı şekilde devam edip gitseydi. Ve bugün ülkemizde milyonlarca Ermeni kardeşimiz de yaşıyor olsaydı. Komşu olsaydık, arkadaş olsaydık, dost olsaydık onlarla. Şehirlerde, kasabalarda, köylerde, mahallelerde, işyerlerinde yan yana olsaydık.

Ama ne çare… Emperyalist haydutlar girdi araya, o trajediyi yaşattı bizlere. Her üç halkı da acılara boğdu.

Biz diyoruz ki yetsin artık yaşanan acılar. Bir daha aramıza sokmayalım emperyalist haydutları. Onların girdiği her yerde hiç yoksa bile düşmanlıklar ortaya çıkar, kötülükler oluşmaya başlar. Kanmayalım bunlara.

Bizim dileğimiz ve mesajımız budur…” diyerek sonlandırdı.

Açıklamanın ardından “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, Soykırım Yalanı AB-D Planı”, Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganlarıyla il binasına yapılan yürüyüşle eylem sona erdi.

IMG_20150424_194854

 

Print Friendly, PDF & Email