Emeklilerimizle birlikte Ankara’dan haykırdık: Sefalet Ücreti İstemiyoruz!

Açlık sınırının altında yaşamaya, aslında ölüme mahkûm edilen, gerçek anlamıyla komik maaşlarla, “yeter yaşadığınız, artık ölün!”, denilen emekliler, ülkenin dört bir tarafından gelerek Ankara Anıtpark’ta toplandılar. Sloganlara yansıttıkları öfkelerini haykırdılar.

3 Emekli Sendikasının (DİSK Emekli-Sen,  Emekliler Dayanışma Sendikası, Tüm Emeklilerin Sendikası) düzenlediği Mitinge Halkın Kurtuluş Partisi olarak biz de “İşsizliğe Pahalılığa Zamma Zulme Son”, pankartımız ve parti bayraklarımızla katıldık.

Sloganlarımız coşkuluydu. “AKP İşsizlik Pahalılık Zam Zulüm Demektir”, “Örgütsüz Halk Köle Halktır Örgütlü Halk Yenilmez”, “Zam Zam Ucuzluk Ne Zaman”, “Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek”, “Halkız Haklıyız Yeneceğiz” sloganlarımız yankılandı, Anıtpark’a giden yollarda.

Emeklilerin istediği insanca yaşanacak bir ücret. Emekli olunca da insanlar ekmek, yemek yiyorlar, kira ödüyorlar, sağlıkları bozuluyor doktora, ilaca para ödüyorlar, emekli ikramiyesi ev almaya yetmediği için kira ödemeye devam ediyorlar. Yani maliyetlerde düşüş olmadığı gibi gün geçtikçe de bir artış söz konusu. Ama emekli maaşları bırakalım artmayı, gün geçtikçe düşüyor, alım gücü eridiği için kuşa çevriliyor. İşte bu yüzden emeklilerimiz 7.500 TL’ye, açlık sınırının altında yaşamaya mahkûm ediliyorlar.

Sorununun kaynağı belli: AB-D Emperyalistleri ve yerli İşbirlikçilerinin yarattığı Kanser Düzeni.

Çözümü belli: İkinci Kurtuluş Savaşı’mızın zaferiyle kurulacak olan Devrimci Demokratik Halk İktidarı.

Halkın İktidarına halka önderlik edip halkı ulaştıracak olan da belli: İkinci Kurtuluş Savaşçıları HKP.

O zaman yapılacak da belli: Halkın Kurtuluş Partisi saflarında toplanıp örgütlü mücadeleye katılmak.

Tüm İşçi Sınıfımızı, Gençliğimizi, Emeklilerimizi; Bilimli Bilinçli İnançlı Kararlı mücadelesini 1920’lerden bugüne milim sapmadan, en ufak taviz vermeden devam ettiren, kuvvetli esen gericilik rüzgârlarının yerinden milim oynatamadığı Partimiz Halkın Kurtuluş Partisi saflarında mücadele etmeye davet ediyoruz.

11 Aralık 2023

HKP Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email