El Kaideciler tarafından Niğde’de katledilen canların sorumlusu Tayyipgiller’dir

El Kaideciler tarafından Niğde’de katledilen canların sorumlusu Tayyipgiller’dir

Yıllardır söyledik, Suriye’deki savaş, emperyalistlerin BOP çerçevesinde bölge ülkelerinin sınırlarının bozarak kendi çıkarları doğrultusunda yeniden çizme savaşıdır. Yani AB-D Emperyalistleri açısından bir yağma ve işgal savaşıdır. Bu savaşın Esad Rejimini devirmek ve Suriye’yi bölmek isteyen AB-D Emperyalistlerinin dünyanın dört bir yanından devşirerek Suriye’ye getirdikleri kiralık katillerden derleşik canavar sürüleri eliyle yürütüldüğünü yazdık. Bunların “Allah, Allah nidalarıyla”  insanların kafasını koparıp kanlarını içtiklerini televizyonlarda, videolarda iğrenerek ve kinlenerek izledik.

Bu alçaklar sürüsü, AB-D Emperyalizmi, Katar, Suudi Arabistan ve AKP iktidarının desteği ile Suriye Halkı üzerinde büyük bir terör estirdi. Bugüne kadar 160 bine yakın insanı katlettiler.

Saldırıların büyük bir kısmını da ülkemizin Suriye sınırlarını kullanarak gerçekleştirdiler. Gece sınırlarımızdan geçerek, Suriye’de katliamlar yaptılar. Dinlenmek, yaralılarını tedavi ettirmek, silah ve cephane temin etmek için de geri döndüler. Ülkemizde askeri eğitim aldılar.

Tabiî Suriye sınırımız da yolgeçen hanına döndü. Sınır kentlerimizdeki esnaf, köylü vb. insanlarımız bu çakal sürüsünün hırsızlık, gasp, yağma gibi eylemlerinden bizar olmuş durumda. Reyhanlı Katliamı hâlâ hafızalarımızda.. AKP iktidarı da bu durumu bilerek, isteyerek yarattı. Amacı kısa sürede Suriye’de iktidarın devrilmesi  ve böylece AB-D Emperyalistlerinin verdiği görevin yerine getirilmesi ve onlardan aferin  alınmasıydı.

Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Libya’daki emperyalist işgal sırasında uyuyan Rusya ve Çin, Suriye’de AB-D Emperyalizminin oyununu bozdu. AB-D Emperyalistleri de El Kaidecilerden desteği çekince, Suriye’de “pabucun pahalı” olduğunu gören bu katil sürüleri bizim başımıza kaldı. Öyle ya, sınırlarımızda en ufak bir kontrol, güvenlik noktası bulunmamaktadır. Bu nedenle de şeriatçı katiller hür türden silah ve mühimmatı Türkiye’den Suriye’ye, Suriye’den de Türkiye’ye rahatça sokmaktalar.

Şimdilerde bu katiller, Suriye devletinin etkili saldırıları karşısında geri çekilmeye ve geri çekilirken de sınırlarımızdan geçirdikleri silahlarıyla ülkemizde de bireysel eylemlere girişmeye başladılar.

Bu eli kanlı caniler, dün (20/03/2014) Niğde’nin Ulukışla İlçesi yakınlarında yol kontrolü yapan, Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Adil Kozanoğlu ile polis memuru Adem Çoban‘ı öldürdüler, 7 askeri de yaraladıktan sonra kaçmaya çalıştılar.

Katliamdan hemen sonra “olayda Suriye kokusu var” diyerek açıklama yapan AKP yetkilileri Esad rejimini töhmet altında bırakmak istediler. Fakat saldırganların peşine düşen Jandarma, çatışmada yaralanan katillerden ikisini kaçarken girdikleri Sağlık Ocağı’nda yakaladı. Birisi de ertesi gün sabah Ulukışla İlçesi’ne bağlı Köşkönü Köyü’nde yakalandı.

Gasp ettikleri kamyonun şoförü Turan Yaşar’ın cesedi de daha sonra bulundu.

El Kaide üyesi katiller yakalanınca ortaya çıktı ki, ikisi 18 yaşında ve Arnavutluk vatandaşı, diğeri de 23 yaşında Kosova vatandaşı. Böylece Tayyipgillerin bu katliamı bile Esad’a yıkma ve bundan rant devşirme girişimi boşa çıkmış oldu.

Tabiî bizim de yıllardır söylediğimiz gibi, hükümet ve devlet yetkililerinin Suriye’deki haksız savaşta kullandıkları katil sürüsünün hiçbir insanî değer taşımadığı, keyif için adam öldürdüğü bir kez daha kanıtlanmış oldu. Bu canilerin sonunda başımıza bela olacaklarına dair öngörümüz de doğrulanmış oldu ne yazık ki..

Katledilen bu insanlarımız bir hiç için canlarından oldular. Peki devletin emniyet, istihbarat görevlileri ne yapar? Bu katiller, içinde uzun namlulu silahların, el bombalarının ve mermilerin bulunduğu çantalarıyla tâ Suriye sınırından ellerini kollarını sallayarak ülkemizin içine kadar nasıl gelebilmektedirler? Daha da çoğaltılabilecek bu soruların cevabını AKP hükümetinin vermesi gerekir.

Tayyipgiller hükümeti, rüşvet, vurgun ve yolsuzluk bataklığında debelenirken, bir de bu Ortaçağcı El Kaideciler tarafından öldürülen üç masum insanımızın kanı bulaşmıştır ellerine… Bu felaket yeni olmadığı gibi sürpriz de değildir. Kim bilir, bu katiller gibi niceleri şehirlerimizde yeni katliam hazırlığı yapmaktadır…

Bu katliamın sorumlusu Tayyipgiller hükümetidir. Katledilen insanlarımızı saygıyla anarken, yakınlarına ve emekçi halkımıza başsağlığı diliyoruz. 21/03/2014

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi     

Print Friendly, PDF & Email