Diploman yok, aday olamazsın! Bak, iki tane deve dişi gibi de tanık var, olmadığına dair…

Kaçak Saray’da mukim Tayyip nam Hafız!

Bak; AKP Kurucularından ve şu anda da yasa gereği bulundurduğunuz Parti Programını “ben yazdım” diyen, Ekonomi Profesörü Abdüllatif Şener – ki bir dönem senin Başbakan Yardımcılığını ve Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığını yapmıştı – diyor ki;

“Tayyip Erdoğan’ın üniversite diploması yoktur. Onun askerlik şubesine verdiği çıkış belgesi de, ortaya koyduğu iki adet Marmara Üniversitesi amblemli diploma da sahtedir. Gerçek öğrencilere verilen çıkış belgesi ve diplomalardan değildir. Erdoğan’ınkiler, okullardaki ajanlık yapan öğrencilere verilen sahte belgelerdir. Ben araştırmalarım sonucunda bunu öğrendim. Ve Erdoğan’ın gerçek bir diploması olmadığı kanaatini taşıyorum şu anda. Zaten bu gerçeği, Erdoğan iktidardan düştüğü anda bütün Türkiye görecek, öğrenecektir.”

Ve Tayyip, senin 2007 ile 2011 yılları arasında tam 4 yıl boyunca YÖK Başkanlığını yapan Profesör Yusuf Ziya Özcan – ki şu an Davidson Ahmet’in “Gelecek Parti”sinin hem kurucusu hem de “Eğitim Politikaları İzleme Kurulu Başkanı”dır – da diyor ki; “RTE’nin üniversite diploması yoktur.”

Bak, konuyla ilgili attığı tweet aynen şudur:

“RTE, CB seçimine katılamaz:

“1. Anayasaya aykırı,

“2. Üniversite diploması yok.

“Yine de kendisine özgün garip yollarla katılmaya çalışırsa tarihin en büyük seçim skandalının müsebbibi olacaktır.”[1]

Daha başka nasıl bir kanıt istersin, Tayyip?

Artık namuslu olmak kaydıyla her aydın adı gibi bilmektedir ki senin üniversite diploman yok. Sen sahte diplomalar uydurdun. Dolayısıyla da;

1- Resmi evrakta sahtecilik suçu işledin.

2- Nitelikli dolandırıcılık suçu işledin.

İşlediğin binbir suça ilaveten bu iki suçtan da Yargı önüne çıkacak ve hak ettiğin cezaya çarptırılacaksın. Hiç kaçışın yok.

Meclisteki senin gibi Amerikan devşirmesi, Amerikan piyonu, Amerikan işbirlikçisi ve CIA-Washington-Pentagon tarafından oynatılan muhalefet partilerinin suskunluğuna ve senin diplomasızlığına sessiz kalışlarına güvenme!

Onlar bu konuyu gündeme getirmezler. Çünkü Amerika’nın el birliğiyle oynadığınız ihanet oyununda kendilerine verilen rolün replikleri arasında bu konu yoktur. Bu sebeple de giremez onlar senin bu suçunun deşifrasyonuna.

Yani Tayyip, “Çevrimiçi” oynuyorsunuz Mecliste ve Kaçak Saray’da. Hepinizin oynatıcısı ABD Emperyalist Haydudu ve onun casus örgütleridir.

Fakat çok iyi bildiğin gibi, biz sizlerin dahil olduğu varlık âleminden değiliz. Biz Gerçek İnsan ve Gerçek Devrimcileriz. Bizim birinci düşmanımız, Türkiye’ye Yeni Sevr’i yani BOP’u dayatan ABD Emperyalist Çakalı ve onun Türkiye’deki sizin gibi her türden ve boydan ve soydan işbirlikçileridir, ortaklarıdır, kuklalarıdır, piyonlarıdır…

Biz kesince biliyoruz ki sizleri ve efendiniz ABD Çakalını bu ülkeden defetmeden Halkımıza gün yüzü yoktur. Rahat bir nefes yoktur. Vatanımızsa BOP çerçevesinde parçalanma sürecine sokulmuştur. Alayınız bu ülkenin en ağulu düşmanları arasındasınız.

Ve şunu da hepinize bir kez daha hatırlatalım ki; sonunda aynen Birinci Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın Zaferi sonrasında olduğu gibi, yenileceksiniz; hem de hezimet yaşayarak. Ve bir kez daha “geldiğiniz gibi” gideceksiniz ülkemizden!

Yine biz kazanacağız. Fakat bu kez sizin İblisçe oyunlarla yeniden ülkemizde fesat çıkararak, cahil, bilinçsiz insanlarımızı “Allah’la Aldatarak” dolaplar çevirmenize bir daha kesinkes izin vermeyeceğiz. Ebediyen çekileceksiniz ülkemizin ufkundan…

Burada Hukukçu Yoldaşlarımıza, sanıyoruz bir kez daha görev çıkmış olmaktadır. Eski YÖK Başkanının tanıklığıyla Tayyip’in diplomasızlığı bir kez daha kesince ortaya konmuş bulunmaktadır.

Tayyip’in diplomasızlığını YÖK Başkanı bilmeyip de başka kim bilecek?

Tabiî ki en iyi bileceklerin başında gelir YÖK Başkanı.

Yusuf Ziya Özcan’ın tanıklığına dayanarak YSK’ye bir kez daha başvuruda bulunalım.

Diyelim ki;

“Bakın, eski YÖK Başkanı bile Erdoğan’ın üniversite diploması yok, diyor. Siz de adınız gibi bilmektesiniz ki yoktur. Anayasa madde 101’e göre de Cumhurbaşkanı adayı olamaz. Eğer olur, deyip onun resmi evrakta sahtecilik suçu işleyerek getirdiği sahte belgeyi gerçekmiş gibi kabul edip aday yaparsanız Erdoğan’ı, açıkça belirtelim ki onunla suç ortaklığı etmiş olursunuz. Görevinizi kötüye kullanmış olursunuz. Hukuk insanları olmaktan çıkıp birer mücrim haline gelmiş olursunuz. Görevinizin size yüklediği sorumluluğun gereğine uyun. Anayasaya ve kanunlara uyun, mücrimle suç ortaklığına girmeyin. Bakın, ileride bu ortaya çıkacak kesinkes. Herkes görecek. Ve siz de kanun önünde hesaba çekilirsiniz o zaman. Sizi uyarıyoruz.”

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

20 Mart 2023

Nurullah Efe Ankut
HKP Genel Başkanı

[1]      https://twitter.com/yziyaozcan/status/1634499969179693056?s=20

Print Friendly, PDF & Email