DEVRİM ŞEHİDİ TEĞMEN KUBİLAY İZMİR MENEMEN’DE ANILDI

DEVRİM ŞEHİDİ TEĞMEN KUBİLAY İZMİR MENEMEN’DE ANILDI

23 Aralık 1930 tarihinde Mustafa Kemal ve Kuvayı Milliye düşmanı Ortaçağcı gericiler tarafından katledilen Teğmen Kubilay, bekçiler Hasan ve Şevki’ yi Menemen’de yaptığımız bir yürüyüşle andık.

HKP İzmir İl Örgütü olarak 23 Aralık Cumartesi günü saat 9.00’da Menemen tren istasyonunda toplandık. Buradan sloganlarla Kubilay’ın anıtının bulunduğu yere doğru yürüyüşe geçtik. Anıt girişinde bir süre slogan atarak bekledik. Bu arada Devrim Şehidi Kubilay için hazırlanan bildirilerimizi dağıttık.

Anıt girişinde parti adına yaptığımız açıklamanın ardından, tekrar sloganlarla ve yürüyüş yaparak geri döndük. Yürüyüş sırasında sık sık, “Teğmen Kubilay Ölümsüzdür”, “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür”, “Şeriat Ortaçağdır”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Katil ABD Ortadoğudan Defol”, “İsrail Amerikadır”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir” sloganları atıldı. Yürüyüş sırasında çevremizden de atılan sloganlara eşlik edildi.

Dağıtılan Bildiri:

ORTAÇAĞCI GERİCİLİK 1930’DA KUBİLAY’I KATLETTİ, BUGÜN İKTİDARDA PALAZLANMAYA DEVAM EDİYOR.

Ortaçağcı gericilik 1930’da Laik Cumhuriyet’in temellerini sarsmak için Menemen’de başlattığı isyanda kendilerini durdurmak isteyen Kubilay Öğretmeni katletmiştir. Gericiler Kubilay’ın kesik başını Menemen sokaklarında ibret olsun diye gezdirdiler.

Bugün Ortadoğu’da; halkı, kadın-erkek, çoluk-çocuk demeden katleden İŞİD, El Nusra gibi insanlık düşmanı örgütler Kubilay’ı katleden gericilerin devamcılarıdır.

Emperyalizm var oldukça bu tür örgütler katliamlarda sermayenin çıkarları ve uyguladıkları politikalar için kullanılacaktır. Emperyalizm; şeriatçı ideolojiyi “Ilımlı İslam” adı altında BOP’u uygulamak için Laik Cumhuriyeti temelden sarsmak için kullanmıştır. Çünkü Finans-Kapital iktidarı, sömürdükleri ülkelerde müttefik olarak en gericileri seçerler, bu da ülkemizde tefeci bezirgan sermayedir.

Domuz topu gibi kaynaşmış bu kirli ittifak bugün AKP iktidarında vücut bulmuştur. AB-D Emperyalizminin her dediğini yapan AKP’giller bu gün ABD’ye ve İsrail’e sözde büyük büyük laflar etseler de ABD Emperyalizminin ve Katil Siyonizmin sadık müttefikleridir. Bu gerçeği hiçbir şey değiştiremez. Çünkü cesaret madalyası bu nedenle verilmiştir kendisine. Bu nedenle anlaşmıştır iktidarda kalabilmek için.

Eğitimde birliği bozanlar, Laik Cumhuriyeti temelinden sarsmak için yargıyı ve eğitimi gericileştirenlerinler bunlardır. Gericilik ve vurgun o kadar boyutlanmıştır ki; Genel Kurmay Başkanı kaynağı belirsiz para ile Kayseri’de cami yaptırmaktadır. İşte Kubilay’ın ve Mustafa Kemal’in kemiklerini sızlatanlar bunlardır. Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünün yazılı olduğu bayrakları, pankartı Anıt Kabir’e sokmayanlar da bunlardır. Sözde Mustafa Kemal’in askerleri komutanlar bu olaylar karşısında sessiz kalmaktadırlar. Nerede kaldı Cumhuriyet İlkeleri, nerede kaldı Mustafa Kemal’e verilen sözler, edilen yeminler…

Yıllarca orduyu, polisi Fethullahçı iblislerle ortaklaşa iğdiş edenler bu gün orduyu getirdikleri bu durumdan memnundurlar, yarattıkları eserden “gurur” duymaktadırlar.

Eğitimi Ensar Vakfı’na teslim edenlere, Tarikat yurtlarında çocukların tecavüze uğramasına sessiz kalanlara karşı halkımız Kubilay olmak zorundadır. Laiklere karşı katliamda sınır tanımıyanlar Sivas’ta, Maraş’ta, Menemen’i yaşattılar ve laikleri, aydınları, Alevileri katlettiler. Bu gün de bunun hazırlığını yapıyorlar. Açık açık “Dindar ve Kindar Gençlik” yetiştirmekten söz eden AKP’gillerin reisi bunu başarmak için her yolu deniyor. Her türlü takiyeyi yaparken Allah ile halkı aldatıyor. Halkımızın temiz din duygularını sömürenler, diğer taraftan kurdukları şirketlerle talana, yağmaya devam ediyorlar.

İşte bu koşullarda halkımız bu oyuna gelmemeli, herkes Kubilay Öğretmen gibi şeriatçılara karşı dik durmalıdır. Kararlı, bilinçli politikasıyla AKP’gillerin yaptığı tüm pisliklerin peşini bırakmayan ve dişe diş mücadele veren HKP etrafında birleşmeli ve şeriatçı kalkışmaya DUR demelidir. Bu karanlık günlerde mücadeleyi sürdürmek onurlu insanların işidir. Laik, yurtsever, demokrat, devrimciler HKP saflarında birleşmeli ve güzel günleri görebilmek ve karanlık güçlerin oyunlarını bozmak için gözünü kırpmadan boylu boyunca mücadeleye girmelidirler. AKP’gillere DUR diyecek tek parti Halkın Partisi HKP’dir.

HKP kadroları yılmaz Kubilaylardır. Halkın İktidarını kuracak tek parti HKP etrafında halkımızı şeriata karşı ordulaşmaya davet ediyoruz. AB-D Emperyalizmine, Ortaçağcı Gericiliğe dur diyebilmek ve halkların eşit ve özgür yaşayacakları, Laik-Demokratik-Bağımsız Türkiye’yi kurmak için haydi GÖREV BAŞINA.

23.12.2017
HKP GENEL MERKEZİ

Print Friendly, PDF & Email