Derleniş Yayınları’nın kızıl standı 25. TÜYAP Kitap Fuarında İzmir Halkı ile buluştu

Derleniş Yayınları olarak 11-19 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleşen 25. TÜYAP İzmir Kitap Fuarında yerimizi alarak Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı Usta’mızın ve Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut’un eserlerini İzmir halkı ile buluşturduk.

Fuarın son gününde ise “Enkazdan Yükselen Çığlık: Sesimi Duyan Var Mı?’’ konulu söyleşimizi gerçekleştirdik. Prof. Dr. Özler Çakır’ın yönettiği söyleşide, HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak ile HKP MYK Üyesi Yusuf Gençer Halkımızın ilgiyle ve coşkuyla dinledikleri konuşmalarını yaptılar.

6 Şubat’ta doğal bir afet olan depremi yaşamıştı 11 ilimiz. Ama bu doğal afet, çilekeş halkımızı katleden, acılara boğan, beton enkazların altından günlerce “Sesimi duyan var mı?’’ çığlıkları attıran bir felaket oldu; çünkü bu doğal afeti kahredici bir felakete, bir cinayete dönüştüren halk düşmanı, bilim düşmanı, doğa düşmanı Ortaçağcı gerici AKP’giller tarafından yönetiliyor ülkemiz. Çolak ve Gençer konuşmalarında, depremin hemen ardından köylere varıncaya kadar gittiklerini, bölgelerdeki gözlemlerini, sorunları, nedenlerini, çözümleri; partimizin mücadelesini ve depremzede halkımızla dayanışmasını paylaştılar. Av. Tacettin Çolak, deprem sürecinde halkımıza yaşatılan bu felaketin ve işlenen cinayetin tüm sorumlularından hesap sormak amacıyla Halkın Kurtuluş Partisi’nin verdiği hukuki mücadeleyi anlattı.

Söyleşimizi, izleyicilerin coşku ile alkışladığı “Gün gelecek, devran dönecek, ABD Emperyalistleri tarafından 21 yıldır ülkemizin başına çökertilen AKP’giller adlı çıkar amaçlı mafyatik suç örgütü, işledikleri bütün suçların, halkımıza çektirdikleri bütün acıların hesabını mutlaka verecek. HKP; bu çıkar ve suç örgütünden hesap sormak, Hür, Güçlü, Mutlu, Tam Bağımsız Türkiye için Halkın İktidarı şiarıyla mücadeleye devam ediyor!” sözleriyle tamamladık.

21.03.2023

İzmir’den Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email