DERLENİŞ YAYINLARI-KURTULUŞ YOLU’NDAN 3. KOCAELİ KİTAP FUARI’NDA 27 MAYIS PANELİ

DERLENİŞ YAYINLARI-KURTULUŞ YOLU’NDAN 3. KOCAELİ KİTAP FUARI’NDA 27 MAYIS PANELİ

Derleniş Yayınları-Kurtuluş Yolu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği bu yıl üçüncüsü yapılan Kocaeli Kitap Fuarı’ndaydı. 14 Mayıs-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen fuara 315 yayınevi katıldı.

Kitapevleri sayısının ve kitap çeşitliliğinin azlığı sebebiyle, aradığınız her kitabı bulamadığınız Kocaeli’de böyle bir fuar okuyucular için iyi bir fırsat olmuştur. Derleniş Yayınları-Kurtuluş Yolu Gazetesi olarak, Kocaeli Halkına Partimizi ve Partimizin ilk Genel Başkanı Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı’yı tanıtmak amacıyla katıldık bu Fuara. Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın kitaplarını ve Partimiz Önderliği’nin gelişen süreci

değerlendirdiği-çözüm ürettiği diğer yayınlarını sergiledik standımızda. Standımızı Usta’mızın posteriyle ve Partimizin ideolojisini ifade eden afişlerimizle süsledik.

Fuarda siyasi bir duruşu olan tek stanttık. Ziyaretçilerin standımıza ilgisi bizi memnun etti. “Hikmet Kıvılcımlı’nın kitaplarının bulunduğu bir stant bulduğu için koşa koşa gelenler”, “standımızı tanıdıklarına tavsiye edenler”, amacımıza ulaştığımızı gösterdi.

Fuarın son günü, 22 Mayıs Pazar saat 12.00’da bir Panel düzenledik. “27 Mayıs 1960 Politik Devrimi’nden Bugüne Türkiye ve Büyük Ortadoğu Projesi” konulu panelin konuşmacısı Halkın Kurtuluş Partisi Başkanlık Kurulu Üyesi Gürdal Çıngı’ydı.

Gürdal Çıngı konuşmasında, 27 Mayıs’ın bir Politik Devrim olduğunu, bu yönüyle de 12 Mart ve 12 Eylül Faşist Darbelerinden ayrıldığını belirtti.

Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu karanlık günlere de dikkat çeken Çıngı, oynanmakta olan Ergenekon oyununun ABD, AB (AB-D) Emperyalistlerinin Türkiye’yi Yeni Sevr’e götürme planının bir parçası olduğunu söyledi. Bunun önünde engel gördükleri Yurtsever, Antiemperyalist, Antifeodal güçleri Tayyipgiller eliyle Silivri Zindanı’na tıktıklarını vurguladı. Ayrıca Kıbrıs ve Ermeni Meselesiyle Türkiye’nin en önemli siyasi sorunu olan Kürt Sorunu’nun çözümüne ilişkin Partimizin görüşlerini aktardı.

Bugün artık İkinci bir Kurtuluş Savaşı vermemiz gerektiğini belirten Gürdal Çıngı, çözümün İşçi Sınıfımız öncülüğünde, Emekçi halkımızla, 1000 yıldır bu topraklarda birlikte yaşadığımız Kürt kardeşlerimizle, Ordu Gençliği’mizle birlikte Demokratik Halk İktidarı’nı kurmak olduğunu belirterek konuşmasını bitirdi.

Dikkatle ve ilgiyle izlenen Gürdal Çıngı’nın konuşması sık sık alkışlarla desteklendi.

 

Print Friendly, PDF & Email