DENİZLER SEYDİŞEHİR’DE DE ANILDILAR

HALKIN KURTULUŞ DAVASINDA ŞEHİT DÜŞEN DENİZ-YUSUF-HÜSEYİN YOLDAŞLAR  SEYDİŞEHİR’ DE DE ANILDILAR.

Halkların kurtuluşu uğruna mücadele veren ve bu uğurda gözlerini kırpmadan ölümü göze alan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ ın Parababaları ve 12 Mart Faşizminin Amerikancı-Gorilleşmiş generalleri tarafından idam edilerek bedence aramızdan ayrılışlarının 39. yıldönümünde Seydişehirli Kurtuluş Partililer olarak bir anma etkinliği düzenledik. 8 Mayıs Pazar günü Seydişehir İlçe Örgütümüzde düzenlediğimiz etkinliğe halkımızın özellikle gençliğin katılımı yoğundu. Anma etkinliğimizin açış konuşmasını Seydişehir İlçe Yöneticisi Yoldaşlarımızdan Yaşar Ali Avcu yaptı. Yoldaşımız konuşmasında; Denizlerin Parababaları tarafından neden idam edildiklerini, onların uğruna canlarını verdikleri mücadelenin ne olduğunu, Ustamız Hikmet Kıvılcımlı’ dan etkilendikleri yönleri ve bugün Denizlerin devamcısı olduklarını iddia eden grupların Denizlerle hem teorik anlamda hem pratik anlamda nasıl ters düştüklerini örneklerle net olarak ortaya koydu.

Yoldaşımız açış konuşmasının ardından bu yiğit insanların ve idam edilişlerinin yıldönümüne bir gün kala bedence aramızdan ayrılan namuslu, yurtsever avukatları Halit Çelenk’ in nezdinde tüm devrim şehitleri için bir dakikalık saygı duruşuna davet etti. Saygı duruşunun ardından Ana konuşmacı olarak söz alan Seydişehir İlçe Başkanımız Hasan Çatlı ise; Denizlerle gerek 27 Mayıs konusunda gerek Antiemperyalist, Antifeodal ve Antişoven ilkeler konusunda nasıl hemfikir olduğumuzu, Denizlerin dönemindeki gelişen olayları, örneklerle açıklayarak netçe belirtti. Denizlerin bu ülkenin İkinci Kurtuluş Savaşçıları olduğunun, onların mücadelesinin bugün bizler tarafından devam ettirildiğinin altını çizen yoldaşımız Denizleri bugün anlayan ve devamcısı olan tek hareketin Kurtuluş Partisi olduğunu ve her zamanda devamcısı olacağımızı, uğruna canlarını verdikleri insanlığın kurtuluşu demek olan Sosyalizm mücadelesinin elbet Kurtuluş Partililer tarafından zafere ulaştırılacağını belirterek konuşmasını noktaladı. Yoldaşımızın konuşmasının ardından söz alan Konya İl Örgütü Sekreterimiz Mehmet Ünver yoldaşımız ise; Partimizin Denizlerin de çok açık olarak savunduğu 27 Mayıs Politik Devrimi, şiddetle karşı olup mücadele ettikleri ABD ve AB Emperyalizmi ve Şeriat konusundaki görüşlerini belirtmekle beraber güncel konulardan olan CIA maskeli Ergenekon saldırısına, Kıbrıs meselesine, “Yeni CHP” ye bakış açımızı somut olarak ortaya koydu. Yoldaşlarımızın doyurucu konuşmalarının ardından sinevizyon gösterimi yapıldı. Etkinliğimiz daha sonra müzik dinletisi ve şiirlerle son buldu.

Seydişehirli Kurtuluş Partililer olarak İlçe Örgütümüz açıldıktan sonraki ilk etkinliğimiz olan Denizleri anma etkinliğimize yaklaşık 50 kişilik gibi bir kitlenin katılması bizleri son derece memnun etti. Mücadele bayrağımızı dalgalandırdığımız Seydişehir topraklarında er geç devrimci rüzgarlar estirmek ve insanlığın kurtuluşu olan Sosyalizm mücadelesini zafere ulaştırmak için üzerimize düşen her görevi layıkıyla yerine getireceğiz. Bunu dosta da düşmana da göstereceğiz!

 

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

Yaşasın Sosyalizm!

Yaşasın Halkın Kurtuluş Partisi!

SEYDİŞEHİR’ DEN

KURTULUŞ PARTİLİLER

Print Friendly, PDF & Email