DENİZ, YUSUF, HÜSEYİN Yoldaşlar Ankarada mezarları başında anıldılar.

DENİZ, YUSUF, HÜSEYİN MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR!

Ankara’lı Yoldaşlar Denizleri  mezarları başında andılar.

Halkların kurtuluşu uğruna gözlerini kırpmadan ölümü göze alan, 6 Mayıs 1972 de bedence aramızdan ayrılan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan Halkın Kurtuluş Partisi tarafından Ankara’da anıldı.

Anma programı 6 Mayıs saat 15.00 de Karşıyaka mezarlığında başladı. Kurtuluş partililer “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür”, “Deniz, Yusuf, Hüseyin Ölümsüzdür”, “Yeni Sevre Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Faşizmi Döktüğü Kanda Boğacağız”, “Gün Gelecek Devran Dönecek, Katiller Halklara Hesap Verecek

 sloganlarıyla Denizlerin mezarına geldiler. Tüm devrim şehitleri için saygı duruşunda bulunulduktan sonra, Kurtuluş Partisi Gençliğinden Umut Bozgun Denizlerin mücadelesini ve Kurtuluş Partisi’nin ‘üç fidan’la ilgili görüşlerini anlatan basın metnini okudu. Andımızla mezar başı anmasını tamamlayan Kurtuluş Partililer daha sonra denizlerin avukatı, namuslu, yurtsever aydın Halit Çelenk’in mezarına geçtiler. Burada Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran Halit Çelenk’i ve mücadelesini anlatan bir konuşma yaptı.

Mezar başı anmasından sonra salon etkinliği gerçekleştirildi. Ankara il binasında gerçekleştirilen etkinlik sinevizyon gösterimi ile başladı. Halk Kurtuluşçu Liselilerden bir arkadaş Denizlerin mücadelesini ve bu mücadelenin devamcıları olduklarını vurgulayan bir konuşma yaptı. Etkinlik şiir ve müzik dinletisi ile sonlandırıldı.

 

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

GENEL MERKEZİ

Print Friendly, PDF & Email