Denizler anması 2014

Basına ve Kamuoyuna

Deniz Gezmiş-Yusuf Arslan-Hüseyin İnan Halkların Kurtuluşu Uğruna Göğüslediler Ölümü Karanlık Gecelerde Tutuşan Yıldız Oldular

Üç Fidanımız serçe gibi sürekli yürek tıpırtısı içinde, tosbağa gibi kıyıda, köşede sinerek-gizlenerek-saklanarak yaşamadılar, yüreklerinin emrettiklerinden kaçmadılar. O yüreklerin emrettikleri, canlarından çok sevdikleri Emekçi Halkların Kurtuluşu için mücadeleyi yükseltmekti. Ve yükselttiler mücadeleyi. Bu üç yiğit devrimci En sekmez luverin namlusundan fırlayarak” Üniversite işgalleri, ABD Emperyalizminin simgesi 6’ncı Filo’yu protesto eylemleri, işçi-köylü eylemleri,

Tam Bağımsızlıkçı Mustafa Kemal Yürüyüşlerini gerçekleştirdiler. İnsan olarak doğmuş olmanın hakkını verdiler.

Ne diyordu Deniz:

“İnsanlar doğar, büyür, yaşar, ölürler, önemli olan çok fazla yaşamak değil, yaşadığı süre içinde fazla şeyler yapabilmektir”.

Fidel diyor ki:

“İnsan, şöyle ya da böyle ölecek; önemli olan sırtın düşmana dönük olarak ölünmemesidir.”

Kıvılcımlı Usta diyor ki:

“Görev yapıyorduk, muhallebi değil… Görev yapmada çok iyi biliyoruz; vurmak da vardır, vurulmak da. Hepsi vız gelir ve de gelmelidir.”

Kısa yaşamlarına büyük mücadeleler sığdırdılar, sırtları düşmana dönük ölmediler, vurmayı da vurulmayı da, insanlık davası uğruna asılmayı da, “bize vız gelir” diyerek karşıladılar. Devrim neferi üç yiğit, sloganlarla koştular ölümsüzlüğe.

Yiğitçe, başları dimdik karşılarlarken ölümü, merhaba dediler ölümsüzlüğe.

Aradan geçen 42 yıl Denizler’i, Hüseyinler’i, Yusuflar’ı, Mahirler’i, çoğalttıkça çoğalttı. Ulu bir çınar gibi Halkların gönlüne kök salan bu neferler, her geçen gün artan bir özlem ve sevgiyle anılıyorlar.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Karşıyaka Mezarlığında 12:30’da yapacağımız üç fidanımızı anma etkinliğine basın emekçilerini ve tüm dostlarımızı bekliyoruz.

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

Tarih: 06 Mayıs 2014 Salı

Hareket Yeri: HKP Genel Merkezi

Karanfil Sokak 24/15

Hareket Saati:  11:30

Basın Açıklaması Saati : 12:30        

Print Friendly, PDF & Email