YAŞASIN CUMHURİYET

Cumhuriyet düşmanı Tayyipgiller’e inat Kurtuluş Partililer Türkiye’nin dört bir tarafında 29 Ekim’i kutladı

Cumhuriyet’e olan düşmanlıklarını her fırsatta pervasızca gösteren Tayyipgiller’in tüm engellemelerine, tehditlerine, saldırılarına rağmen biz Kurtuluş Partililer, Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın kazanımı olan Cumhuriyet’in ilan edildiği 29 Ekim’in yıldönümünü Türkiye’nin dört bir tarafında yaptığımız basın açıklamalarıyla kutladık.

İstanbul

İstanbul’daki basın açıklamamızı saat 13.00’da Taksim Meydanı’nda gerçekleştirdik. Açıklamamızı İstanbul İl Başkanı’mız Av. Pınar Akbina okudu.

Halkımızın yoğun ilgi gösterdiği açıklamamızda Akbina, AB-D Emperyalistlerinin taşeronluğunu yapan Tayyipgiller’in, halklarımızı 89 yıl önceki koşullardan daha da geriye götürdüğünü belirterek; tıpkı Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızda olduğu gibi, AB-D Emperyalistleri ve yerli işbirlikçilerin İkinci Kurtuluş Savaşçıları öncülüğünde halklarımız tarafından tarihin çöplüğüne gönderileceklerini ifade etti.

Eylem sırasında sık sık “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Şeriat Ortaçağdır”, “Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol”, “Davamız Halkların Kurtuluş Davasıdır” sloganlarımızı aramıza katılan halkımızla birlikte gür biçimde haykırdık.

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

Ankara

Biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak mazlum halklarımızın emperyalist işgalcilere karşı verdiği Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’nın kazanımlarına her zaman olduğu gibi sahip çıkıyoruz. Ulusal Kurtuluşu Toplumsal Kurtuluşla taçlandırmanın mücadelesini yürütüyoruz yıllardır.

Cumhuriyetin 89’uncu yılını HKP olarak bir basın açıklamasıyla kutladık.

Partimizin önünden başlattık yürüyüşümüzü. Basın açıklamasının yapılacağı Sakarya Meydanı’na kadar pankartlarımızla, bayraklarımızla, sloganlar eşliğinde yürüdük. “Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi Mustafa Kemal ve onun En Büyük Müttefiki Lenin” ve “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız” pankartlarımız ellerimizde, “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halklara Hesap Verecek”, “Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Kahrolsun ABD AB Emperyalizmi”, Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler” sloganları dillerimizde gerçekleştirdik basın açıklamasını.

Basın açıklamasıyla andık Birinci Kuvayimilliyecileri. Basın açıklamasının ardından yine kortej oluşturarak Partimize kadar sloganlar eşliğinde yürüdük.

Mustafa Kemal ve yol arkadaşlarının yarım bıraktıklarını biz tamamlayacağız. Demokratik Halk İktidarını kurup Halklarımızı nihai kurtuluşa ulaştıracağız.

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email