Değil bir haftada iki dava, emrinizdeki tüm mahkemeleri seferber etseniz de Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’un inancında, kararlılığında, mücadelesinde zerre miktarda aşınma yaratamazsınız! Eninde sonunda yenileceksiniz!

Meclis içindeki ve dışındaki Amerikan uşaklarının muhalefetçilik oyunu sürerken; çıkar amaçlı bir cürüm örgütü olan AKP’giller’in Türkiye’nin tek ve gerçek muhalefet Partisi olan Partimizi ve Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’u yıldırma-sindirme yönündeki beyhude çabaları da devam ediyor.

Çünkü çok iyi biliyorlar ki Halkın Kurtuluş Partisi bu ülkenin en vatansever, en halksever partisidir.

Çok iyi biliyorlar ki Halkın Kurtuluş Partisi’nin Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut, ABD Emperyalistleri tarafından devletin tepesine çöktürülmüş olan AKP’giller’e ve bu suç örgütünün Reisine karşı yüreklice, yekten mücadele eden tek siyasi parti başkanıdır.

İşte bu yüzden Genel Başkan’ımızın neredeyse her konuşması, her yazısı dava konusu ediliyor, kendisine üst sınırdan cezalar veriliyor. Bilindiği gibi şu ana kadar Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut hakkında sadece “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçlamasıyla toplamda 9 yıl 10 ay 4 gün hapis cezası verildi. Devam eden derdest davalarda hakkında istenen ceza miktarı ise tam 24 yıl. AKP’giller’in mahkemeleri tarafından bu davalarda talep edilen cezanın verilmesi durumunda Genel Başkan’ımız hakkında yaklaşık 34 yıl hapis cezası verilmiş olacaktır!

Şimdiye kadar verilen ve devam eden davalarda muhtemelen verilecek olan cezalar, AKP’giller adlı cürüm örgütünün Genel Başkan’ımızdan ve onun önderliğinde mücadele eden Partimizden ne kadar korktuğunu gözler önüne sermektedir.

Hatırlanacağı gibi Genel Başkan’ımız daha üç gün önce, 15 Kasım 2022 tarihinde, Halkın Kurtuluş Yolu Gazetesi’nin 160’ıncı sayısında kaleme aldığı “1500 yıllık İslam Tarihinin Ümmete en fazla kötülük edeni…” başlıklı yazısından dolayı yine “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçlamasıyla Çağlayan Adliyesi 2’nci Asliye Ceza Mahkemesinde hakkında açılan davanın ikinci duruşmasında AKP’giller’i ve Reisini bir kez daha yargılamış, bu kriminal örgütün bitmek tükenmek bilmeyen vurgunlarının, soygunlarının, kamu malı hırsızlıklarının sadece küçük bir bölümünü belgeleriyle, kanıtlarıyla gözler önüne sermişti. Genel Başkan’ımız aynı duruşmada ortada meşru bir Cumhurbaşkanı olmadığını, Tayyip Erdoğan’ın “evrakta sahtecilik” ve “nitelikli dolandırıcılık” suçlarını işleyerek 84 milyon insanımızı alenen kandırdığını belirtmiş, aynı zamanda psikiyatrik rahatsızlıklarından dolayı bir gün bile kamu görevi yapmaması, acilen tedaviye alınması gerektiğini dile getirmişti.

Genel Başkan’ımız, AKP’giller yargılamasını Adliye önünde yaptığı basın açıklamasında da sürdürerek sözlerini “Ya o binbir suça batmış vatan satıcı Amerikan devşirmesi mücrim buralara gelecek, Çelik Bilezikle tanışarak gelecek, bağımsız yargı huzuruna çıkacak ya da biz ömrümüzü Silivri Zindanında tamamlayacağız. Hepsi hoş geldi, sefa geldi!” şeklinde sonlandırmıştı.

Bugün yani 18 Kasım’da ise Genel Başkan’ımızın 11 Aralık 2020 tarihinde kaleme aldığı “Vatan Satıcı, Yezid Dincisi ve Amerikan Piyonu…” başlıklı yazısından dolayı Anadolu Adliyesi 12’nci Asliye Ceza Mahkemesinde açılan “Cumhurbaşkanına Hakaret” davasının üçüncü duruşması vardı. Genel Başkan’ımız söz konusu davanın 10 Haziran 2022 tarihinde görülen 2’nci duruşmasında; davaya konu olan yazısının başlığında geçen “Vatan Satıcı”, “Yezid Dincisi” ve “Amerikan Piyonu” ifadelerinin her birinin neden tam olarak gerçeği yansıttığını bir bir kanıtlarıyla ortaya sermişti. Genel Başkan’ımız, adliye önünde yaptığı basın açıklamasında ise; “Bizi davalarla korkutmaya, yıldırmaya çalışıyor. Biz öğrencilik yıllarımızda bunların ataları olan, öncülleri olan faşistlerin, Ortaçağcıların açtığı kurşun yağmurlarında da hiç korkuya kapılmadık. 12 Eylül Faşist Diktatörlüğü tepemizde yağlı urganlar sallandırırken, idam talebiyle bizi yargılarken orada da biz hiçbir korkuya kapılmadık. Onları yargılamaya devam ettik”, ifadelerini kullanmıştı.

Bu davanın devamı niteliğindeki bugünkü üçüncü duruşmaya Genel Başkan’ımız katılmadı. Parti Avukatlarımızın hazır bulunduğu duruşmada Savcı, esas hakkındaki mütalaasında hem davaya konu olan yazıdaki kimi ifadelerden hem de Genel Başkan’ımızın dava açılmadan önce, 30 Haziran 2021 tarihindeki polis ifadesinde sarf ettiği kimi sözlerden dolayı cezalandırılmasını talep etti. Genel Başkan’ımızın TCK 299/1-2 ve 43/1 maddeleri uyarınca cezalandırılmasını talep eden iddia makamı, ayrıca verilmesi muhtemel cezanın daha da ağırlaştırılmasını öngören TCK 53’üncü maddenin de uygulanmasını talep etti. Parti Avukatlarımızın mütalaaya ilişkin yazılı savunma sunmak için süre talep ettiği dava 13 Ocak 2023 tarihine ertelendi.

“İddia makamı”nın Genel Başkan’ımız hakkında TCK 53’ün uygulanmasını talep etmesi, AKP’giller’in Partimiz ve Genel Başkan’ımızın mücadelesinden ne kadar korktuklarının bir başka göstergesidir. Çünkü hakkında TCK 53’üncü madde uygulanan bir kişi; Türkiye Büyük Millet Meclisi üyesi veya siyasi parti yöneticisi olma hakkından, seçme ve seçilme ehliyetinden yoksun bırakılmaktadır. Yani AKP’giller’in amacı, kendi hukuk bürolarına dönüştürdükleri mahkemeler eliyle Genel Başkan’ımızı siyaseten nötralize etmektir. İşte bu hülyayı görmektedir AKP’giller iktidarı. Zannetmektedirler ki bu yolla Partimizin ve Genel Başkan’ımızın mücadelesinde gedik açabilirler. Türkiye Halkına kan kusturan bu kriminal örgüt her zaman olduğu gibi fena halde yanılmaktadır…

Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut, geçmişteki tüm davalarda olduğu gibi gelecekteki davalarda da AKP’giller adlı çıkar amaçlı mafyatik suç örgütünü yargılamaya, Tarih nezdinde mahkûm etmeye devam edecektir.

AKP’giller sanmasınlar ki Genel Başkan’ımızı sindirebilirler, Partimizin mücadelesini engelleyebilirler. Karşılarındaki kişiyi Meclisin ceylan derisi koltuklarında enselerini kaşıyıp en az 55 bin TL maaş alarak muhalefetçilik oynayan Amerikan uşaklarıyla karıştırmasınlar. 55 yıllık devrimci mücadelesinde hiçbir zaman esnemeyen, bir an olsun kararsızlığa, umutsuzluğa, yılgınlığa düşmeyen, Cesaret Vatanını ve görev yerini asla terk etmemiş olan Genel Başkan’ımızın bu Amerikan uşaklarının hukuk maskeli saldırılarına boyun eğeceğini düşünmek tam bir aymazlıktır.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak AKP’giller adlı cürüm örgütünün başta Reisleri olmak üzere tüm kadroları işledikleri binbir suçtan dolayı bağımsız mahkemelerde yargılanıncaya, hak ettikleri cezalara çarptırılıncaya kadar mücadelemiz sürecektir.

Hiçbir güç Genel Başkan’ımızı ve Partimizi bu mücadeleyi yürütmekten, ülkemizin kaderine bir karabasan gibi çökmüş olan bu hainler güruhunu ve onların bekçiliğini yaptıkları sömürü ve vurgun düzenini alaşağı etmekten alıkoyamayacaktır.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

18 Kasım 2022

HKP Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email