Damat Ferit’in, Dürrizade’nin, Mustafa Sabri’nin, Sait Molla’nın, Nemrut Mustafa’nın torunlarıdır bunlar…

Tayyipgiller’in Türkiye Cumhuriyeti düşmanı oluşları, yüzde yüzlük doğruluk değeri taşıyan bir gerçektir.

İşte buna bir kanıt daha. Hem de balkabağı gibi en kör gözlere bile batacak denli oportada duruyor.

Eski AKP Milletvekili Prof. Dr. Pelin Gündeş açıklıyor:

“Eski AKP’li vekil Pelin Gündeş: Çavuşoğlu yolumu kesip hakaret etti

“Eski AKP Kayseri milletvekili Pelin Gündeş, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi olduğu dönemde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun mobbingine maruz kaldığını iddia etti. Gündeş, ‘Mevlüt Çavuşoğlu artık Avrupa Konseyinde ben önergeleri Table Office’e götürürken yolumu kesiyor, “kapasitesiz, saygısız, şerefsizlik vb” gibi ağır ifadeleri şahsıma kullanıyordu’ ifadelerine yer verdi.

“AKP Kayseri eski milletvekili Pelin Gündeş, sosyal medya hesabından Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi olduğu dönemde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yolunu keserek, “Kapasitesiz, saygısız, şerefsizlik” gibi ifadeleri kullandığını yazdı.

“Pelin Gündeş, yaptığı paylaşımlarda AKP’den milletvekili olduğu dönemde başından geçenleri anlattı.

“2021 yılında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi olduğu sırada Türkiye’nin lehine olan önergeleri genel kurulda oylamaya sunma çabalarının Mevlüt Çavuşoğlu tarafından sürekli engellenmeye çalışıldığını söyleyen Gündeş’in paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesiydim. Dört ayda bir Strazburg’da genel kurul olurdu. Genel Kurullara girmeden önce tüm raporları okurdum. Türkiye’nin aleyhine maddeleri tespit ederdim. Bunların çıkarılması, yerine lehimize madde koyulması için önergeler hazırlardım. Türkiye’nin lehine olan bu önergeleri genel kurulda oylamaya sunmam Mevlüt Çavuşoğlu tarafından sürekli engellenmeye çalışılıyordu. Nursuna Memecan (dönemin AKP Sivas milletvekili) ve Mevlüt Çavuşoğlu beni hep bir köşeye çekip ‘Türkiye’yi savunan önerge vermeyeceksin’ şeklinde ifadelerde bulundular.

“KAPASİTESİZ, SAYGISIZ, ŞEREFSİZLİK”

“Ağır mobbing yapıldı dört yıl boyunca. Daha sonraki yıllarda bu ağır psikolojik şiddet nedeniyle bazı sağlık sorunları da yaşadım ama iyileştim çok şükür Allah’ın yardımıyla. Ancak Avrupa Konseyi genel kurullarda Mevlüt Çavuşoğlu şahsıma uygulanan mobbingin dozunu kaçırdı.

“Mevlüt Çavuşoğlu artık Avrupa Konseyinde ben önergeleri Table Office’e götürürken yolumu kesiyor, ‘Kapasitesiz, saygısız, şerefsizlik’ gibi ağır ifadeleri şahsıma kullanıyordu. Hiç aldırış etmeden Türkiye’yi savunan önergeleri yine de oylamaya koydurttum.” (https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/eski-akpli-vekil-pelin-gundes-cavusoglu-yolumu-kesip-hakaret-etti-1928035)

Türkiye’yi savunma, diyor, hainler, satılmışlar…

Peki, kimi savunacaklar?

BOP’u…

Ve BOP’un başpatronu, yaratıcısı ABD Emperyalist Haydudunu ve onun AB’li müttefiklerini, Siyonist İsrail’i…

Çünkü bu hainlerin Kaçak ve Haram Saray’da mukim Reis’leri;

“Ben BOP’un Eşbaşkanlarından bir tanesiyim. Bu görevi yapıyoruz”, diye meydanlarda, kürsülerde, ekranlarda övünüyordu. Yani düpedüz ihanetiyle övünüyordu… E, durum bu olunca, Tayyipgiller Milletvekili Memecan da Çavuşunoğlu da böyle olacaklar, böyle diyecekler. Çünkü hepsi aynı toptan kesmedir…

Biz bu kahredici gerçeği onlarca defa dile getirdik yıllar yılı. Bu AKP kanunlarla çalışan bir sermaye partisi değildir. Bu, kriminal bir örgüttür. Çıkar amaçlı mafyatik bir örgüttür, diye…

Bu ülkeyi yıkıp harap eden gerçeği, Tayyipgiller’e çok yakın biri de yıllar önce Levent Gültekin’e söylemişti ya:

“Tayyip Erdoğan ve avanesi hata yapmıyor, bunlar başkalarına çalışıyor…”

İşte bir kanıtı daha… Tabiî görmek isteyenlere, zihin hasarına uğratılmamış insanlar içindir bu kanıtlar. Onlar anlar ancak bunu…

Hz. Muhammed’in deyişiyle “Akıl sahipleri” için anlamlıdır, onlar için değer taşır bu kanıtlar…

Saşıp yanılıp bu ihanet ve hırsızlık örgütünden milletvekili olan Prof. Dr. Pelin Gündeş aynı açıklamasında başka kahredici gerçekler de dile getiriyor. İşte onlardan ikisi:

“AKP’nin Suriyelilerle ilgili politikasına karşı çıktığını, 2015’te AB ile sığınmacı mutabakatına sert muhalefet ettiğini kaydeden Gündeş, ‘Geri Kabul Anlaşması’nın engellenmesi için genel kurulda Dışişleri Komisyon Başkanı Volkan Bozkır’a gittim. Bir hanıma söylenmeyecek sözler şahsıma sarf edildi’ dedi. Gündeş, ‘Bayan Davutoğlu’na gelince… Bir tek davete katıldığımı hatırlıyorum. Orada Bayan Davutoğlu değil de bazı kadın milletvekillerinin ‘İnşallah bizim çocuklarımız bu sığınmacılarla evlenecek!’ dediklerini hatırlıyorum. Bu çok ağırıma gitti.” (agy)

“Geri Kabul Anlaşması” nedir?

Şu:

Eğer hasbelkader AKP’nin efendileri olan Avrupa ülkelerine giden Suriyeliler varsa-olursa, onları yakalayıp Türkiye’ye teslim edecek Avrupalılar. Tayyipgiller de hemen alacaklar o Suriyelileri ve onlara; “Neden AB’li efendilerimizin ülkesine gidip onları rahatsız ediyorsunuz? Bak, Türkiye’nin her yeri sizin. Her türlü imkanlar, ayrıcalıklar da sağladık size, burada kalın… Bizim çocuklarımızla da evlenin, bizden olun. Biz Ensar’ız. Hep beraber burada ümmet birliği oluşturalım. Hilafet, Saltanat kuralım”, diyecekler. Nitekim demişlerdir de. Ve sadece demekle kalmamış, bu aşağılık anlayışlarını on yıldır uygulamaya da koymuşlardır…

Yani ABD-AB Emperyalist Çakallarının göçmen politikalarıyla, Tayyip’in BOP Eşbaşkanlığı ihanet politikasıyla, Türkiye’de Türk’ü azınlığa düşürüp Hilafet ve Saltanat kurma politikası tam bir uyum içindedir…

Tayyip nam Hafız’ın kullanmayı çok sevdiği bir formülasyonla, her iki taraf için de “Kazan Kazan” politikasıdır bu ihanet anlaşması.

ABD ve AB için BOP yani Yeni Sevr hayata geçmiş olacak, Tayyipgiller için de onca özlemini duydukları Hilafet ve Saltanat kurulmuş olacak…

Türkiye bu arada üç parçaya bölünecekmiş; bölünürse bölünsün… Her ikisi de sevinir buna…

Sonra her ikisi de Birinci Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın Zaferinin öcünü almış olacak böylelikle… Tabiî o savaşımıza kumanda eden Komutanlarımızdan, Mustafa Kemal, İsmet İnönü ve Silah Arkadaşlarından da intikam almış olacaklar böylelikle… Demek ki bunların Kuvayimilliye, Mustafa Kemal ve İnönü düşmanlıklarının sebebi, tarihsel kökeni buymuş…

Bu Tayyipgiller, Vahdettin’lerin, Damat Ferit’lerin, Dürrizade, Mustafa Sabri, Sait Molla, Nemrut Mustafa ve Filozof Rıza’ların torunlarıdır. Bunların alayını, Sevgili, Saygıdeğer Kuvayimilliye Kahramanımız Sütçü İmam çok özlü olarak tanımlamıştır:

“Her kim ki Mustafa Kemal Paşa ve Kuvayimilliye aleyhine fetva verip düşmanlık yapar, bilin ki onların damarlarında kafir kanı akar!”

Bu devran böyle gitmeyecek, bunlar da geçmişteki kart babaları gibi yenilecekler. Efendileri olan ABD ve AB Emperyalist Haydut Devletleri de yenilecek. Alayı, “Geldikleri gibi gidecekler!”

Yerli hainlerse ihanetlerinin hesabını şu anki TCK hükümlerince verecek. Kanunlarla çalışan, bağımsız ve tarafsız yargı yeniden oluşturulacak ve bu hainleri yüzlerce kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarına çarptırarak hak ettikleriyle karşılaştırmış, buluşturmuş olacak…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

25 Nisan 2022

Nurullah Ankut
HKP Genel Başkanı

Print Friendly, PDF & Email