Çukurova 15. Kitap Fuarı’nda yerimizi aldık

TÜYAP Çukurova 15. Kitap Fuarı’nda Derleniş Yayınları’ndan çıkan kitaplarımızla yerimizi aldık. Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın ve Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’un birbirinden değerli teorik eserlerini, halkımıza meşale olması için okurlarımızla buluşturduk.

15’incisi düzenlenen Kitap Fuarında halkımızın yoğun ilgisi ile karşılandık. Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 Pandemi sürecinin araya girmesiyle birlikte ara vermek zorunda kaldığımız TÜYAP Çukurova Kitap Fuarı etkinliğinde yeniden okurlarımızla buluşmanın ve yayınlarımızı halkımıza ulaştırmanın gururunu yaşadık.

AKP’giller İktidarının her türlü pahalılık, yoksulluk ve akılsızlaştırma kuşatmalarına rağmen halkımızın kitaplara, araştırmaya, öğrenmeye ve gerçeğin peşinde olmaya yönelik gayretleri ve bu gayretler neticesinde adres olarak Derleniş Yayınları standımıza müthiş bir azim ve inatla gelmesi, bizce görülmeye değerdi. Öyle ki, başta emekçi, öğrenci, kadın ve gençler olmak üzere halkımızın tüm kesimlerinin standımıza olan ilgisi; “Devrimci yoldaşlar, sizi tekrar görmek güzel” gibi sözlerle standımıza gelip bizlerle sohbetler etmesi ve gündeme dair görüşlerimizi merak etmesi bizi çok memnun etti.

Yerli-Yabancı Parababalarının sömürü, vurgun ve talan düzeninin bekçiliğini yapan AKP’giller’in yaratmış olduğu İşsizlik ve Pahalılık Cehenneminin halkımız üzerindeki etkilerini net bir şekilde gördük. Halkımızın gittikçe azalan alım gücü ve katılımcı yayınevleri açısından artan maliyetler sebebiyle fuara katılan yayınların azaldığını tespit ettik. AKP’giller tarafından kültür ve sanata karşı girişilen tüm bu kuşatmalara rağmen Kitap Fuarının tek devrimci, kızıl standı olarak fuara katılım iradesi gösterdik. Tüm bu olumsuzluklar karşısında fuarın tek devrimci, kızıl standı olarak yer aldık.

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi Yerli-Yabancı Parababalarına karşı halkımızı Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı’nın teorisi ve Genel Başkan’ımız, Gerçek İnsan, Gerçek Devrimci Önder Nurullah Efe Ankut’un önderliği ve Partimizin mücadelesi-programı etrafında ordulaştırmayı en büyük devrimci görevimiz olarak edindik ve her seferinde de gereğini yapmaktan asla imtina etmedik. Haliyle Çukurova 15. Kitap Fuarı’nda da bu tavrımızı sürdürdük.

Özellikle 20 yıllık AKP’giller İktidarının uygulamaları ve politikaları sonucunda katmerleşerek artan halk düşmanı, kadın, hayvan ve doğa-çevre düşmanı politikaları ve Laik Cumhuriyeti’mizin tüm değerlerine yönelik fiili saldırılarına karşılık mücadeleyi, Gerçek Devrimci ve Proletarya Sosyalizminin Eneski Temsilcileri olmanın omuzlarımıza yüklediği sorumluluk ve ciddiyetle karşıladık. Bu anlayışımızdan ve ciddiyetimizden bir milim sapmamayı Devrimci Önderlerimizden ve Ustalardan öğrendik. İşte tam da bu sebeplerden 15’incisi düzenlenen TÜYAP Çukurova Kitap Fuarına katılmayı bir görev bildik.

Fuarda Ortaçağcı Gerici yayınevlerinin, NATO-Kontrgerilla’nın dizayn edip örgütlediği Ülkü Ocaklarının çoğunlukta olmasına karşılık; emekçi halkımıza kendi hikayesini anlattık, 20 yıllık “Kanunsuzlar” iktidarından çıkış yollarını ve gerçek kurtuluşu gösteren yayınlarımızı halkımızla buluşturduk. Böylesi kuşatma ve zorluklar karşısında halkımızla buluşmak çok önemliydi. Tüm bu zorluklar altında halkımızla somut bağlar kurarak yeni ilişkiler edinmek fuar boyunca en büyük ve kıymetli kazancımız oldu. Partimiz HKP’nin yürüttüğü mücadelenin her geçen gün daha çok kişiye ulaşması ve halkımızca bilinir hale gelmesi, Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı ve HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut’un eserlerine artan yoğun ilginin başlıca sonuçları arasındaydı. Özellikle gençlerin ve emekçilerin sosyalizme olan ilgisi ve Bilimsel Sosyalizm mücadelesine yönelik teorik-pratik araştırma ve arayışları, fuarın bir başka olumlu yönü oldu.

Fuarda her zamanki gibi bir söyleşi etkinliği de gerçekleştirdik. Fuarın son günü olan 22 Ocak Pazar günü Akdeniz Salonu’nda saat 16.00’da düzenlediğimiz, “100. Yılında Yaralı Cumhuriyetimiz” konu başlıklı söyleşimizin moderatörlüğünü Prof. Dr. Ercan Küçükosmanoğlu yaptı.

Söyleşimizde konuşmacı olarak yer alan çok değerli Bilim İnsanımız Prof. Dr. Ahmet Saltık ve Genel Sekreter Yardımcımız Av. Tacettin Çolak, halkımızla buluşarak çok önemli bilgiler paylaştılar. Halkımızın söyleşiye olan ilgisi tıpkı yayınlarımıza olan ilgi gibi yoğundu. Edindiğimiz bilgilerle gördük ki salonda söyleşimize dinleyici olarak katılan konuk sayısı 100’e yakındı. Yayınlarımıza ve söyleşimize yönelik ilgiden dolayı tüm konuklarımıza, okurlarımıza ve konuşmacılara bir teşekkürü borç biliriz.

Gelecek fuarlarda da Gerçek Devrimciliğin, Sosyalizmin bayrağını yükseltmeye ve halkımızı bilinçlendirme görevimizi yerine getirmeye devam edeceğiz. Tüm akılsızlaştırma, aklın özgürce kullanımına yönelik fiili saldırılar karşısında teorik-pratik silahlarımızı kuşanmaya ve kuşandırmaya devam edeceğiz. Suretçe değil, gerçek anlamda halkımızı bilinçlendirme görevine tüm kararlılığımızla devam edeceğiz.

26 Ocak 2023

Adana’dan Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email